Valsts svētkos, 4.maijā Limbažu un Valmieras apriņķa deju kolektīvi izdejoja repertuāra pārbaudi metodiskajā seminārā. Uz Valmieras 5. vidusskolu, kur norisinājās seminārs, Limbažu novadu devās pārstāvēt kupls skaits dejotāju no divdesmit kolektīviem. Šoreiz izpalika kolektīvu vērtēšana punktu sistēmā un dalīšana pakāpēs, sakarā ar pandēmiju un tās ierobežojumiem, kas tik ļoti skāra amatiermākslas nozari. Šajā nozīmīgajā dienā, dejotājus klātienē bija ieradusies atbalstīt, Limbažu BJC komanda, gandrīz pilnā sastāvā un Kultūras pārvaldes vadītāja Evija Keisele un metodiķe Mārīte Saulīte, kas bija sarūpējušas arī katram kolektīvam pa brangai pīrāgu kastītei.
Pēc ilgāka pārtraukuma, satiekoties tik daudziem dejas entuziastiem, kulisēs virmoja svētku un pateicības sajūta par iespēju atkal būt kopā un darīt to no sirds. Aizkulisēs valdīja tik ļoti ierastā dejotāju kņada - rūpes par koncerta tērpa pareizu valkāšanu, falšu sakārtošanu un izpalīdzēšanu piespraust, sapīt, sasiet, uzvilkt, novilkt un pajokot. Ne tikai grezni, izrakstīti tērpi, bet arī smaidi rotāja dejotājus visas dienas garumā. Novada dejotāju rindas papildināja arī kāda ukraiņu meitene un puiši no Itālijas un pat Japānas. Jāatdzīst, ka ārzemnieki godam tika galā ar uzdevumu.
Kā iezīmē XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku izpilddirektore Daina Markova, kritums amatiermākslas dalībnieku rindās ir 30 – 40 procenti. Un to tiešām varēja novērot arī dejotāju priekšnesumos, jo ik pa laikam dejoja arī kāds vadītājs, kādi pāri dejoja vairākos kolektīvos un gadījās arī kāds pāris, kurā viens iztrūkst. Tas tomēr ir likumsakarīgi, jo amatiermāksla bija nozare, kas ierobežojumus izbaudīja “uz pilnu klapi”, proti, tie bija spēkā no 2020. gada 12. marta līdz 2022. gada 1. aprīlim, ar nelieliem atvieglojumiem kādā posmā, taču divi gadi “ar astīti” dejotājiem bija liegts pilnvērtīgi strādāt un iepriecināt skatītājus. Taču, kā atdzīst kolektīvu vadītāji - šis bija atskaites punkts pašiem sev, tagad jāsāk strādāt
Tādēļ pavisam nopietns aicinājums - KATRAM noskatīt kāda deju pulciņa vai koru rindas, kuras septembrī papildināt, lai nezūd tradīcija, piepildās Daugavas stadions un Mežaparka Lielā estrāde ar mūsu dziesmu un deju. Mūsu novadā ir ļoti plašs piedāvājums amatiermākslas kustībā
Lepojamies ar visiem Limbažu novada deju kolektīviem un to vadītājiem, kas ir izturējuši šo sarežģīto laiku divu gadu garumā un spējuši rast veidus, kā strādāt “neiespējamā misijā” un noturēt kolektīvu! PALDIES! :
Limbažu BJC TDA “Katvari, vadītājs Edžus Arums,
Viļķenes pagasta k/n JDK “DĪDEKLIS”, vadītāja Baiba Adamoviča,
Salacgrīvas k/n JDK “RANDA”, vadītāja Anita Gīze,
Kultūras un izglītības biedrības"Vīzija" JDK “SKULTE”, vadītāja Elīna Govrilova,
Limbažu k/n JDK “JAMPADRACIS”, vadītājs Andis Lēnmanis,
Limbažu k/n VPDK “JAMPADRACIS”, Andis Lēnmanis,
Limbažu k/n VPDK “ROTADATA”, vadītāja Ineta Indriksone,
Skultes pagasta k/c VPDK “LECAM PA VECAM”, vadītāja Rasma Graudīte,
Salacgrīvas k/n VPDK “TINGELTANGELS”, vadītājs Jānis Ērglis,
Pociema pagasta k/n VPDK “NĀBURGI”, vadītāja Baiba Adamoviča,
Umurgas pagasta k/n VPDK “AGRUMU”, vadītāja Dace Lāce,
Alojas k/n VPDK “SĀNSOLIS”, vadītāja Iveta Kļaviņa,
Brīvzemnieku pagasta VPDK “OZOLI” , vadītāja Sandra Nāzare,
Liepupes t/n VPDK “ULUBELE”, vadītājs Jānis Trezūns,
Ainažu k/n VPDK “RANDIŅŠ”, vadītāja Anita Gīze,
Viļķenes pagasta k/n VPDK “SAVIEŠI”, vadītāja Baiba Adamoviča,
Limbažu k/n SDK “SAGŠA”, vadītāja Ineta Indriksone,
Salacgrīvas k/n SDK “SAIVA”, vadītāja Evita Liepiņa,
Limbažu k/n SDK “JAMPADRACIS”, vadītājs Andis Lēnmanis,
Ainažu k/n SDK “RADURAKSTI”, vadītāja Anita Gīze.
Foto: Aivis Stračinskis
Informāciju sagatavoja: Ieva Aruma