foto

Ar protesta gājienu Rīgā 24. aprīlī Latvijā sāksies trīs dienu pedagogu streiks, ko rīko Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), pieprasot valdībai uzņemties atbildību par lemto un pildīt neilgi pirms 14. Saeimas vēlēšanām panākto vienošanos par darba samaksu, tai skaitā, pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku.

Organizēto izglītības un zinātnes nozares darbinieku streiku atbalsta arī LIZDA Limbažu novada arodorganizācija. Tās priekšsēdētāja Edīte Kaimiņa informēja, ka streika forma ir izglītības un zinātnes darbinieku darba pārtraukšana no š. g. 24. aprīļa līdz 26. aprīlim, neatrodoties darba vietā un neveicot darba pienākumus.

Limbažu novada Izglītības pārvaldes vadītāja Sigita Upmale ziņoja, ka streikā dalību pieteikušas visas 28 novada izglītības iestādes un atbalstu pauž 561 izglītības iestāžu darbinieks. Kopā plānots, ka streikā piedalīsies teju 20 000 izglītības darbinieku. Katra iestāde ir atbildīga par darba organizāciju streika laikā, tai skaitā, vecāku informēšanu. Neskaidrību jautājumā vecākiem lūgums sazināties ar sev interesējošās skolas vadību, skolēna audzināmās klases skolotāju.

Limbažu novada pašvaldība aicina iedzīvotājus, tai skaitā skolēnus, vecākus un darba devējus, pret gaidāmajām izmaiņām mācību procesā izturēties ar sapratni. Kvalitatīvas izglītības pamats ir motivēts un profesionāls skolotājs, un par ieguldīto darba apjomu ir jāsaņem atbilstošs atalgojums.

strike