"Pētnieki daudzviet pasaulē prognozē ievērojamu dažādu psihoemocionālo grūtību izplatību starp skolas vecuma bērniem - to veicinājuši gan pandēmijas rosinātie ierobežojumi, gan virkne citu pārmaiņu. Lai kādi arī būtu grūtību iemesli, viens ir pavisam skaidrs – ierastās darba metodes un pakalpojumi nekādi neļauj samazināt šīs problēmas. Tāpēc ir jāmeklē jaunas pieejas, kas ļautu aizsniegt aizvien vairāk jauniešu, un palīdzēt viņiem drošā un efektīvā veidā. Piedzīvojumu un dabas terapija ir viens no šādiem veidiem – tas apvieno lietas, kuras ir zinātniski pierādītas kā efektīvākie līdzekļi jauniešu mentālās veselības stiprināšanai – fiziska aktivitāte, atrašanās dabā un veselīga, saliedējoša grupas pieredze" atzīst Nils Sakss Konstantīnovs, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs.
Adventure Therapy Sigulda, jeb dabas un piedzīvojumu terapija Siguldā ir pasākumu kopums, kurš septembrī un oktobrī norisināsies Siguldā. Tā ietvaros, 1. oktobrī, Siguldas pils dārzā un tiešsaistē, noritēs Latvijā pirmā konference par dabas un piedzīvojumu terapiju. Konferences ietvaros tiks apskatītas dažādas tēmas, kā piemēram: Kas ir piedzīvojumu un dabas terapija? Kāda ir starpdisciplinārās komandas loma un nozīme piedzīvojumu terapijā? Kā piedzīvojumu un dabas terapijas var palīdzēt Covid-19 radīto mentālo veselības problēmu risināšanā? Piedzīvojumu terapija un jauniešu garīgā veselība. Kāda ir šīs jomas pasaules pieredze? Piedzīvojumu un dabas terapija potenciāls Latvijā, u.c.
Konferencē būs iespēja dzirdēt piedzīvojumu terapijas ekspertus no ārvalstīm, tostarp, Apvienotās Karalistes, Itālija, Norvēģijas, Jaunzēlandes, Kanādas un Spānijas, kā arī pašmāju speciālisti gan no izglītības, sociālās un medicīnas jomas, gan no piedzīvojumu pasaules. Ar konferences programmu aicinām iepazīties šeit. Tur atradīsiet arī pieteikuma anketu.
Pasaulē piedzīvojumu terapiju plaši tiek pielietota sociālajā un izglītības jomā, kur to praktizē sociālie darbinieki, sociālie rehabilitētāji, pedagogi, jaunatnes darbinieki, piedzīvojumu programmu vadītāji, kouči u.c. speciālisti, medicīnā savukārt to praktizē ergoterapeiti, fizioterapeiti, psihologi, psihoterapeiti, mākslu terapeiti. Tāpēc viens no projekta Adventure Therapy Sigulda mērķiem ir sniegt iespēju dažādiem speciālistiem, kuri ikdienā strādā ar veselības, labklājības un pašizaugsmes jautājumiem, satikties, izglītoties un gūt jaunas idejas, kā dažādot savas prakse izmantojot piedzīvojumu un dabas terapijas elementus. Vēlamies arī Latvijas skolu pedagogus un psihologus aicināt piedalīties un uzzināt vairāk par to.
Pateicoties Latvijas veselības tūrisma klastera un Siguldas novada pašvaldības atbalstam, dalība konferencē ikvienam interesentam ir bez maksas. Ar konferences programmu iepazīties un aizpildīt pieteikuma anketu variet šeit.
Projektu organizē Adventure Therapy Latvia sadarbībā ar Latvijas veselības tūrisma klasteri un Siguldas novada pašvaldību. Projektu atbalsta pasaules un Eiropas piedzīvojumu terapijas organizācijas IATIC un ATE. Projektu īsteno un līdzfinansē ERAF projekta „Latvijas veselības tūrisma klasteris" Nr. 3.2.1.1/16/A/010 ietvaros.
Plašāka informācija: