Limbažu novads Projekti
uzrauga1

9.oktobrī notika Limbažu novada Projektu uzraudzības komisijas sanāksme.

Sanāksmi vadīja Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, priekšsēdētāja pirmais vietnieks Māris Beļaunieks. Tajā piedalījās arī pašvaldības izpilddirektors Artis Ārgalis, viņa vietnieks Agris Blumers un pašvaldības darbinieki no Attīstības un projektu nodaļas.

Darba kārtībā bija jautājumi līdzfinansējuma piešķiršanu SIA Latvijas Futbola federācijas mācību un treniņu centra “Staicele” LEADER projektam, par projekta “Stārķu zemes vides objektu izgaismošana” iesniegšanu LEADER projektu konkursā, par līdzfinansējumu biedrības “Tūjas BUB” LEADER projektam, par skeitparka izveidi Limbažos un par aktuālajiem projektiem.

Projektu uzraudzības komisija atbalstīja LFF MTC “Staicele” ieceri īstenot projektu.

Alojas apvienības pārvaldes vadītājs informēja par Staiceles pilsētas un pagasta pakalpojumu sniegšanas centra ieceri īstenot projektu “Stārķu zemes vides objektu izgaismošana”, kurā tiks izbūvēti 126 gaismekļi. Komisija lēma atbalstīt ieceri īstenot projektu vides objektu izgaismošanai.

Limbažu novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs informēja, ka notikušas sarunas ar biedrību “Limbažu filcs” par iespēju biedrības īpašumā esošajā teritorijā, Limbažos, veidot jauniešu centru ar skeitparku un citām aktivitātēm. Infrastruktūras izveides gadījumā atbalstu pašvaldība varētu sniegt, izmantojot pašvaldībā apstiprinātās biedrību atbalsta programmas.

Aktualitātes projektos:

• Green Railways II - noslēgts līgums ar projektētāju tilta pār Blusupīti Ainažu pagastā projektēšanai.
  • Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Limbažu novada pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā – turpinās gaismekļu nomaiņa un kontrolieru uzstādīšana. Darbus plānots pabeigt novembra sākumā.
  • Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamības palielināšana Limbažu novadā – plānots piesaistīt finansējumu specializēto darbnīcu izveidei Klostera ielā 2, Limbažos. Pirms projekta īstenošanas par pašvaldības līdzekļiem tuvākajā laikā tiks sakārtots posms no Klostera ielas gājēju celiņa, kas ved gar projektā attīstāmo ēku.
  • Infrastruktūras attīstība uzņēmējdarbības atbalstam Limbažu novadā – ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) tiek precizētas plānotās aktivitātes, lai piesaistītu finansējumu Vizbuļu ielas pārbūvei Mandegās, Skultes pagastā, un Jūras un Rīgas ielas pārbūvei Alojā.
  • Ēkas pārbūve Zāles ielā 8, Limbažos – izsludināts iepirkums ēkas projektēšanai, lai tajā izbūvētu 10 sociālos dzīvokļus.
  • Vides pieejamība Vecās Sārmes ielā 10, Limbažos – tiek veikta grīdu, durvju montāža un tiks organizēta ēkas stāvlaukuma stāvvietu iezīmēšana.
  • Energoefektivitātes paaugstināšana Vecās Sārmes ielā 10, Limbažos – ēkā tiek organizēta siltuma regulēšana, lai nodrošinātu atbilstošu gaisa temperatūru.
  • Publiskās ārtelpas attīstība Limbažu funkcionālajā teritorijā – pagarināts piedāvājumu iesniegšanas termiņš iepirkumā Limbažu Lielezera pludmales labiekārtojumu projektēšanai.
  • Zvejnieku parka publiskās ārtelpas attīstība – noslēgta vienošanās ar CFLA par projekta īstenošanu. Tiks gatavots iepirkums gājēju un velosipēdistu celiņa projektēšanai Zvejnieku parka teritorijā, Salacgrīvā.
  • Alojas Ausekļa vidusskolas infrastruktūras pilnveide – noslēgusies piedāvājumu iesniegšana skolas mazāko klašu ēkas pārbūves būvprojekta ekspertīzes iepirkumā.
  • Cēsu un Tīruma ielu posmu pārbūve Limbažu pilsētā – ar CFLA tiek precizētas plānotās aktivitātes, lai piesaistītu finansējumu Tīrumu ielas un Cēsu ielas pārbūvei Limbažos.
  • Ēkas Parka ielā 2, Staicelē, pārbūve – noslēdzies iepirkums par ēkas korpusa, kas ir neatbilstošā stāvoklī, demontāžu. Piedāvātā cena ir 82 221,99 EUR. 2025.gada pašvaldības budžeta sagatavošanas laikā tiks vērtētas finansiālās iespējas darbu veikšanai.
  • Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana vietējai sabiedrībai – CFLA oktobra sākumā iesniegts projekta iesniegums finansējuma piesaistei dažādu aktivitāšu organizēšanai iedzīvotājiem.
  • Sabiedrības digitālo prasmju attīstība – noslēgts sadarbības līgums ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju par projekta īstenošanu iedzīvotāju apmācību organizēšanai. Tās plānots uzsākt novembrī.
  • Apkures katlu nomaiņa Viļķenes kultūras namā – noslēgts līgums ar izpildītāju, tuvākajā laikā tiks veikta katlu nomaiņa.
  • Parka ielas pārbūve Ainažos – septembra beigās uzsākti būvdarbi.
  • Ceļa Lielurgas-Oltūži pārbūve un Ceļa Tūja-Ežurga pārbūve, un Ceļa Sidrabiņi-Sēklīši pārbūve – tiek veikta pārbūves darbu projektēšanas iepirkumā saņemto piedāvājumu izvērtēšana.
  • “Radīts Limbažu novadā” tirdzniecības vietas izveide – turpinās būvdarbi, konstatēti papildu veicami darbi.
  • Riverways II – uzsākta projekta īstenošana, lai 2025.gada vasarā Limbažu Lielezera pludmalē uzstādītu laipu, kas piemērota iekāpšanai ūdenī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.