Aktualitātes Attīstība Projekti

9.augustā notika ikmēneša Projektu uzraudzības komisijas un projektu vadītāju sanāksme, kurā pārrunāja aktualitātes, paveikto, plānoto un citus ar projektiem saistītus jautājumus.

Sapulces sākumā Limbažu novada speciālās pamatskolas direktore Agija Straume ziņoja par Limbažu novada speciālās pamatskolas plānoto SAM 4.2.1.3. projektu, lai sakārtotu skolas sporta laukuma teritoriju, uzlabotu mācību un citas telpas un to aprīkojumu. Projekta iesniegšana plānota nākamā gada sākumā, bet līdz tam ir nepieciešams izvērtēt prioritāri veicamās lietas un to izmaksas.

Minētajā pasākumā Limbažu novada pašvaldībai pieejams Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 289 734 EUR. Pašvaldībai jānodrošina savs līdzfinansējums 15% jeb ap 51 130 EUR.

Attīstības un projektu nodaļas vadītāja vietniece projektu vadības jautājumos Anna Siliņa pastāstīja par Alojas pilsētas bibliotēkas ieceri piedalīties Valsts kultūrkapitāla fonda organizētajā kultūras projektu 3.konkursā literatūras nozarē, kurā viena no atbalsta prioritātēm ir literāru pasākumu norise reģionos.

Pasākumi projektā “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Limbažu novadā” turpināsies līdz šī gada beigām.

Noslēgts līgums par projekta “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Limbažu novada pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā”, kurā iecerēts uzstādīt energoefektīvu ielu apgaismojumu vairākās apdzīvotās vietās novadā, finansēšanu ar Vides investīciju fondu, taču piegādātāju lielās konkurences dēļ kavējas iepirkuma veikšana darbu īstenošanai.

Projekta “Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošana pašvaldības ēkā Lielā ielā 7, Staicelē, Limbažu novadā” būvdarbus plānots pabeigt līdz š.g. decembrim.

Salacgrīvas Zvejnieku parka estrādes rekonstrukcijas projektam tiek veikta ekspertīze, lai tuvākajā laikā to pilnībā pieņemtu ekspluatācijā.

Turpinās projekts “Skolas ielas pārbūve, Salacgrīvā”. Jau veikta asfaltēšana un lielākā daļa darbu paveikta.

Projektā “Es arī būšu kapteinis”, kurā iecerēta bērnu rotaļu laukuma izbūve Mandegās, veikts iepirkums, šobrīd notiek piedāvājumu izvērtēšana.

Projektā “Vides pieejamība Vecās Sārmes 10, Limbažos” uzsākti projektēšanas darbi.

Umurgas pansionāta energoefektivitātes uzlabošanas projektā šobrīd notiek demontētās un no jauna izbūvētās ēkas daļas jumta būvniecība, fasādes apdares un iekštelpu apdares darbi. Tāpat uzsākti ēkas daļas, kas netika pārbūvēta, iekštelpu remontdarbi.

Augustā tiks uzsākti ceļa, kas Lādezerā ved uz komercdarbības teritoriju, būvdarbi. Šobrīd tiek gatavota būvvaldē iesniedzamā būvdarbu uzsākšanas dokumentācija.

Projektā “PII Aģupīte paplašināšana Mandegās” nākamajā nedēļā noslēdzas sarunu procedūra projektēšanas darbu veikšanai.

Turpinās Jūras, Rīgas un Valmieras ielu posmu Alojā pārbūves būvprojekta precizēšana pēc institūciju konstatētām neatbilstībām plānotajos risinājumos.

Projektā “Dienas centra ēkas Parka ielā 2, Staicelē pārbūve” augusta nogalē noslēgsies iepirkums ēkas energosertifikāta izstrādei un projektēšanai.

Sanāksmē tika informēts, ka noslēgusies Alojas Ausekļa vidusskolas ēkas pilna vizuālā un konstrukciju tehniskā apsekošana un izpēte, kas nepieciešama ēkas projektēšanas uzsākšanai, lai to pielāgotu Alojas PII “Auseklītis” izvietošanai. Apsekošanu veica SIA “Marčuks Inspection Testing & Consulting”. Šobrīd tiek gatavots oficiālais  slēdziens.

Līdz 21.septembrim plānots iesniegt “Tilta pār Salacu pārbūve Salacgrīvā” projekta pieteikumu Militārās mobilitātes projektu konkursā. Šobrīd izsludināta cenu aptauja projekta pieteikuma izstrādei.

Noslēgumam tuvojas sportistu viesnīcas Limbažos, Sporta ielā 3, iekštelpu atjaunošanas un  PII Spārīte, Limbažos, telpu pārbūves projektēšana.

Uzsākti un turpinās Vizbuļu ielas Mandegās, Skultes pagastā, pārbūves projektēšanas darbi.

Projektā “Cēsu ielas pārbūve posmā no Dzegužu ielas līdz pilsētas robežai un Tīrumu ielas posma pārbūve” noslēdzies iepirkums projektēšanas darbu veikšanai. Tiks slēgts līgums ar SIA “Projekts 3”.

Noslēdzies iepirkums Cēsu ielas 1, Limbažos, Birģermeistara Rota nama daļēju konservācijas darbu veikšanai. Plānotās izmaksas ir ap 35 tūkst. EUR. Projektam saņemts Valsts kultūras mantojuma pārvaldes līdzfinansējums 14 tūkstošu eiro apmērā.

Sanāksmi vadīja Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs. Tajā piedalījās priekšsēdētāja 1.vietnieks Māris Beļaunieks, izpilddirektors Artis Ārgalis, pašvaldības darbinieki no Attīstības un projektu nodaļas, Limbažu novada speciālās pamatskolas direktore Agija Straume.