Attīstība Projekti
uzrauga

Pirms novada domes jūlija komiteju sēdēm, 10.jūlijā, notika Projektu uzraudzības komisijas sanāksme, lai pārrunātu aktualitātes projektos un nodrošinātu projektu izpildes uzraudzību.

Darba kārtībā bija jautājumi par aktuālajiem projektiem, projekta īstenošanu sociālo pakalpojumu paplašināšanai, Vidrižu pakalpojumu sniegšanas centra izveidi Vidrižu ciemā, Ainažu pilsētas skvēra izveidošanu, skeitparka izveidi Limbažos, par projektu “Sabiedrības digitālo prasmju attīstība”.

Projektu uzraudzības komisijā pārrunāja aktualitātes projektos:

“Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamības palielināšana”

Līdz šī gada 22. jūlijam izsludināta pieteikšanās Eiropas Sociālā fonda Plus (ESFP) finansējumam sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamības palielināšanai. Limbažu novada Sociālais dienests iecerējis Klostera ielā 2, Limbažos, veidot specializētās darbnīcas, izveidojot 10 pakalpojuma sniegšanas vietas. Paredzēts veikt telpu atjaunošanu, iegādājoties aprīkojumu un iekārtas, transportlīdzekli. Tāpat projektā tiks ieplānots finansējums pakalpojuma sniegšanai 24 mēnešus pēc telpu pieņemšanas ekspluatācijā. Plānotās projekta izmaksas ir 613 154 EUR, no tām 85% ESFP un 15% pašvaldības līdzfinansējums.

Projektu uzraudzības komisija atbalstīja ieceri īstenot projektu un virzīt to izskatīšanai Sociālo un veselības jautājumu komitejā un ārkārtas domes sēdē.

Ēkas Parka ielā 2, Staicelē, pārbūve

Veikta būvprojekta sākotnējā ekspertīze, tiek veikti precizējumi. Saņemts Staiceles iedzīvotāju iesniegums ar lūgumu ēkas būvniecības 1.kārtā veikt piebūves būvniecību. Sniegta atbilde, ka būvniecība tiks veikti atbilstoši būvprojektā paredzētajām būvniecības kārtām – piebūve plānota būvniecības 3. kārtā.

Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Limbažu novada pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā

Uzsākta lampu nomaiņas darbi. Jūlijā nomainītas 419 no 475 plānotajām lampām. Kontrolierus plānots uzstādīt septembrī.

Infrastruktūras attīstība uzņēmējdarbības atbalstam Limbažu novadā

Iesniegts projekta iesniegums Centrālai finanšu un līgumu aģentūrai (CFLA), lai piesaistītu finansējumu Vizbuļu ielas pārbūvei Mandegās un Jūras un Rīgas ielas posmu pārbūvei Alojā.

Ēkas pārbūve Zāles ielā 8, Limbažos

CFLA iesniegti projekta precizējumi, lai piesaistītu finansējumu sociālo dzīvokļu izveidei.

Vides pieejamība Vecās Sārmes ielā 10, Limbažos

Objektā atklājušies iepriekš neparedzēti papildu darbi, kuriem nepieciešams finansējums.

Energoefektivitātes paaugstināšana Vecās Sārmes ielā 10, Limbažos

Būvdarbi tuvojas noslēgumam – tiek veikta jumta siltināšana, fasādes plākšņu montāža 1.stāva līmenī.

Publiskās ārtelpas attīstība Limbažu pilsētas funkcionālajā teritorijā

Tiek organizēta vienošanās slēgšana ar CFLA. Projektā paredzēts uzstādīt āra dušu, pārģērbšanās kabīnes, zviļņus, solus, piknika vietas, bērnu rotaļu iekārtas, āra trenažierus, apgaismot taku.

Zvejnieku parka publiskās ārtelpas attīstība

CFLA iesniegti projekta pieteikuma precizējumi. Projekta atbalsta gadījumā līdz 2025.gada septembrim plānota gājēju un velo ceļa izveide, veicot ceļa pārbūvi, un labiekārtojuma elementu uzstādīšana.

Alojas Ausekļa vidusskolas infrastruktūras pilnveide

Saņemta Izglītības un zinātnes ministrijas vēstule par projekta apstiprināšanu. Turpinās projektēšanas darbi, ir sagatavoti stāvu plāni un fasādes risinājumi.

Cēsu un Tīrumu ielu posmu pārbūve Limbažos

Projekta iesniegums iesniegts CFLA.

Komponista Emila Melngaiļa dzimtās mājas

8.jūlijā objektā uzsākti darbi, kurus veic SIA MKR Būve.

Ēka Kr. Barona ielā 2A, Limbažos – 27.jūnijā notika tikšanās ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes Arhitektūras un mākslas daļas pārstāvjiem un ekspertiem. Ēkai ir nepieciešams tehniskās apsekošanas atzinums, kuru drīkst veikt sertificēts būvinženieris ar pieredzi vēsturisko ēku izpētē un vērtēšanā.

Parka soli Puikules muižā un bērnu rotaļu laukuma izveide Pociemā

Tiek slēgti līgumi par rotaļu laukuma iekārtu piegādi un solu izgatavošanu.

Atpūtas vietas izveide Skultes pagasta Mandegās

Jūnijā saņemts Lauku atbalsta dienesta lēmums par projekta apstiprināšanu. Uz domes sēdi tiks virzīts lēmums par projekta iekļaušanu budžetā.

Dabiskā zivju ceļa izveide Aģē

26.jūnijā ir saņemts Lauku atbalsta dienesta lēmums par projekta apstiprināšanu ar trim nosacījumiem, kas jāizpilda līdz 25. decembrim.

Ainažu pilsētas skvēra izveidošanu

Saņemta Ainažu iedzīvotāju vēstule ar rosinājumu labiekārtot Ainažu tirgus un autoostas laukumu. Tika veikta aptauja par centrālā laukuma attīstību un, ņemot vērā iedzīvotāju domas, projektu uzraudzības komisija nolēma, ka nepieciešams pieaicināt atbilstošu speciālistu, organizēt labiekārtošanas plāna izstrādi un tā apspriedi ar iedzīvotājiem.

Projektu uzraudzības komisija tika informēta, ka projektu konkursu ierobežotā finansējuma dēļ Lauku atbalsta dienests lūdz pašvaldību apliecināt gatavību īstenot divus no iesniegtiem projektiem – ceļa Sidrabiņi–Sēklīši pārbūve un novada kapsētu digitalizācija, ar samazinātu fondu līdzfinansējumu. Jautājums tiks virzīts izskatīšanai domes sēdē.

Sanāksmi vadīja Limbažu novada pašvaldības priekšsēdētājs Dagnis Straubergs. Sanāksmē piedalījās domes priekšsēdētāja otrais vietnieks Rūdolfs Pelēkais, pašvaldības izpilddirektors Artis Ārgalis, viņa vietnieks Agris Blumers un pašvaldības darbinieki no Attīstības un projektu nodaļas.