Attīstība Limbažu novads Projekti
projekti2

7.augustā notika ikmēneša pašvaldības Projektu uzraudzības komisijas un projektu vadītāju tikšanās. Komisija nodrošina projektu izpildes uzraudzību, kā arī izvērtē projektu atbilstību pašvaldības attīstības plānošanas dokumentiem un ikgadējā budžeta mērķiem, un nākotnes attīstības plāniem.

Sanāksmē izskatīja Limbažu novada attīstības programmas Rīcības plāna īstenošanas gaitu un aktualitātes. Darba kārtībā bija jautājumi par Alojas bibliotēkas ieceri īstenot VKKF projektu, informācija par aktuālajiem projektiem, Vidrižu pakalpojumu sniegšanas centra izveidi Vidrižu ciemā, Baumaņu Kārļa laukuma Limbažos pārbūves projektēšanas uzdevumu, skeitparka izveidi Limbažos, Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana vietējai sabiedrībai, kā arī par mājaslapas www.raditslimbazunovada.lv izveidi.

Aktualitātes projektos:

Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Limbažu novada pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā – līdz šim nomainītas 415 no 475 plānotajām lampām. Atlikušās 60 lampas paredzēts nomainīt līdz 2024.gada septembra beigām.

Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamības palielināšana Limbažu novadā – iesniegts projekta pieteikums Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA).

Ēkas pārbūve Zāles ielā 8, Limbažos – CFLA iesniegti projekta precizējumi.

Ēkas Parka ielā 2, Staicelē, pārbūve – noslēgusies būvprojekta izstrāde un tiks uzsākts iepirkums 1.kārtas (ēkas bīstamā korpusa demontāža) būvdarbiem.

Vides pieejamība Vecās Sārmes ielā 10, Limbažos – būvdarbi tiks pabeigti līdz šī gada beigām.

Energoefektivitātes paaugstināšana Vecās Sārmes ielā 10, Limbažosbūvdarbi noslēgušies, tiek kārtota izpilddokumentācija.

Infrastruktūras attīstība uzņēmējdarbības atbalstam Limbažu novadā - iesniegts projekta pieteikums CFLA.

Publiskās ārtelpas attīstība Limbažu funkcionālajā teritorijāplānots izsludināt iepirkuma procedūru būvprojekta izstrādei.

Alojas Ausekļa vidusskolas infrastruktūras pilnveide – noslēgta vienošanās ar CFLA par projekta finansēšanu, turpinās ēkas pārbūves projektēšana.

Cēsu un Tīruma ielu posmu pārbūve Limbažu pilsētā tiek gaidīts CFLA lēmums par projekta atbalstu.

Komponista Emila Melngaiļa dzimtās mājasveikta ēkas apsekošana ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes inspektoru, lai pārbaudītu veiktos ēkas glābšanas darbus.

Bārdu dzimtas memoriālais muzejs “Rumbiņi”tiek gatavota nepieciešamā dokumentācija projekta pieteikumam Valsts kultūrkapitāla fonda 3.projektu konkursam.

Apkures katlu nomaiņa Viļķenes kultūras namā – plānotajiem būvdarbiem izsludināts iepirkums.

Ēka Kr. Barona ielā 2A, Limbažos26. augustā noslēgsies iepirkums par ēkas tehniskās apsekošanas atzinuma izstrādi.

Atpūtas vietas izveide Skultes pagasta Mandegās – tiek gatavots iepirkums būvprojekta izstrādei.

Ceļa posma Oltūži – Veczemju klintis pārbūve – izsludināts iepirkums būvprojekta izstrādei.

Dabiskā zivju ceļa izveide Aģē – tiek gatavota tehniskā specifikācija zivju ceļa būvprojektam, sadarbojoties ar BIOR un LVĢMC.

Par Vidrižu pakalpojumu sniegšanas centra izveidi Vidrižu ciemā – plānots virzīt jautājumu par centra izveidi Vidrižu ciemā izskatīšanai komiteju sēdēs.

Par Baumaņu Kārļa laukuma Limbažos pārbūves projektēšanas uzdevumu – tiks organizēta darba grupas sanāksme, lai vienotos par turpmāko Baumaņu Kārļa laukuma Limbažos attīstību un nākotnes vīziju.

Par skeitparka izveidi Limbažos – tiek izskatītās un vērtētas dažādas teritorijas skeitparka izveidei Limbažu pilsētā.

Par Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana vietējai sabiedrībai – tiks iesniegts projekta pieteikums dažādu veselību veicinošu pasākumu īstenošanai.

Par mājaslapas www.raditslimbazunovada.lv izveidi – plānots izveidot mājaslapu, kur publicēt uzņēmējiem svarīgu informāciju par aktualitātēm novadā, pašvaldības piedāvāto atbalstu, uzņēmējdarbības uzsākšanai noderīgu informāciju, novada uzņēmēju katalogu.

Sanāksmi vadīja Limbažu novada pašvaldības priekšsēdētājs Dagnis Straubergs. Tajā piedalījās Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Māris Beļaunieks, priekšsēdētāja otrais vietnieks Rūdolfs Pelēkais, pašvaldības izpilddirektors Artis Ārgalis, Attīstības un projektu nodaļas un apvienību pārvalžu speciālisti.