Jaunieši Notikums
rampa3

Lieliski aizvadīta jau 9. jauniešu diena RAMPA. Šī gada Rampas tēma bija “Kontrasts”, ko centāmies atspoguļot pasākuma programmā. Tradicionāli šo pasākumu rīko Limbažu jauniešu centra aktīvākie jaunieši, kuri aktīvi darbojās jau no pavasara. Šogad RAMPU apmeklēja aptuveni 400 dalībnieki, tai skaitā, Limbažu novada pašvaldības priekšsēdētājs Dagnis Straubergs un Izglītības pārvaldes darbinieces.

16.augustā Limbažu Jauniešu centra pagalmā visas dienas garumā bija iespēja piedalīties dažādās jauniešu vadītās aktivitātēs: grafitti stūris, apģērbu maiņas punkts, hennas tetovējumi, auduma maisiņu apgleznošana, podkāsta ierakstu studija, Eurodesk info punkts ar Eurodesk lielformāta spēli. Uz Rampu ar savām aktivitātēm bija ieradušies arī jauniešu organizācija Creative Minds for Culture, Limbažu Galvenā bibliotēka, Valsts vides dienests un Limbažu slimnīca ar veselības istabu, kur bija iespēja bez maksas veikt B un C hepatīta un HIV eksprestestu. Ar saviem sporta auto iepazīstināja Matīss Lācis. Pasākuma laikā bija iespēja nobaudīt malkas krāsnī ceptas picas no Alojas.

Arī uz skatuves visas dienas garumā bija skatāma “Kontrastam” atbilstoša programma. Tā sākās ar diskusiju par jauniešu domi, tās nepieciešamību, aktualitāti izglītības iestādēs, un savu pieredzi tajās apsprieda Madara Skrastiņa, Rūdolfs Pelēkais un Eli no organizācijas Creative Minds for Culture.

Ar savu STAND UP priekšnesumu izklaidēja komiķis Jānis Kreičmanis, pēc tam uz skatuves bija iespēja kāpt ikvienam un izmēģināt spēkus brīvajā mikrofonā, ko jaunieši arī aktīvi izmantoja. Apmeklētājus izkustēties aicināja Monta Meldere ar laikmetīgās dejas meistarklasi. Starplaikos lieliskās pasākuma vadītājas Estere Eglīte un Paula Anete Loiko vadīja dažādus konkursus, izlozes un stāstīja par pieejamajām aktivitātēm. Paralēli šai programmai jauniešu dienas RAMPA apmeklētājiem bija iespēja piedalīties fotoorientēšanās sacensībās “Skrējiens pakaļ roltoniem”, kur trīs cilvēku komandām pēc iespējas ātrāk bija jāatrod burti Limbažu pilsētvidē. Pirmo vietu un kasti ar “roltoniem” ieguva komanda “3A”.

Pēc tik aktīvi pavadītas dienas bija laiks vakara koncertam, kur apmeklētājus priecēja ļoti dažādi mākslinieki: Limbažu Valsts ģimnāzijas apvienība, grupa The Rollkeys, grupa Honey Blue un DJ Deep Money Studios.

Jauniešu dienas mērķis ir iesaistīt jauniešus pasākuma organizēšanā, kur katram ir iespēja ar saviem talantiem un darbu izveidot interesantu notikumu. Pasākuma saturisko daļu plānoja un organizēja Estere Eglīte, Terēze Drozdeka, Paula Anete Loiko un Paula Hannete Sokolovska. Pagalmu iekārtoja, dekorācijas veidoja un aktivitātes vadīja Laura Ūdre, Paula Bediķe, Geita Lasmane, Leo Rimašs, Viktorija Dzene, Andrejs Vaičuks, Katrīna Jirgena, Justīne Kaufmane, Kristīne Kaufmane un Rihards Matulevičs. Pasākumu gaismoja un palīdzēja skaņot Edvards Rubezis, filmēja Artūrs Birzgailis. Jauniešiem pasākuma organizēšanā palīdzēja jaunatnes darbiniece Anete Elīza Elksne un jaunatnes lietu speciāliste Elīna Rūtentāle.