Projekti, fondu aktualitātes
Ražošanas ēkas Meliorācijas ielā 14 jumta korē pacelts spāru svētku vainags

Nedēļas sākumā ražošanas ēkas Meliorācijas ielā 14, Limbažos jumta korē tika pacelts vainags, tādējādi simbolizējot ēkas ilgmūžību un izturību.

Iepriekš informējām, ka šī gada 20. martā Limbažu novada pašvaldība noslēdza līgumu par ražošanas ēkas būvniecību. Uz pašvaldībai piederošā zemes gabala tiek būvēta angāra tipa ražošanas ēka  4400 m2 platībā, kā arī šķemboti laukumi piekļuves nodrošināšanai un produkcijas uzglabāšanai. Plānots, ka būvdarbi ilgs vienu gadu.
Limbažu novada pašvaldība ēkas būvdarbus īsteno projekta “Degradētās teritorijas revitalizācija Limbažu pilsētas A daļā, izbūvējot ražošanas telpas”, Nr.5.6.2.0/19/I/005, ar Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu specifiskā atbalsta mērķa 5.6.2. pasākuma "Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām" ietvaros.

Šī projekta ietvaros pašvaldība finansējumu varēja apgūt ievērojot konkrētus nosacījumus – uzņēmējiem jārada jaunas darba vietas un jāiegulda investīcijas uzņēmuma attīstībā. 2019. gadā, piedaloties publiskā izsolē, šīs ražošanas ēkas nomas tiesības ieguva uzņēmums “AIRGOL”, kas ražo koka konstrukcijas. SIA “AIRGOL” apņēmies līdz 2023. gadam uzņēmuma attīstībā ieguldīt investīcijas 1, 7 miljonu eiro apmērā, radot arī jaunas darba vietas – kopumā 43. Lielāko daļu investīciju uzņēmums jau veica iegādājoties ražošanas iekārtas jaunajai ēkai.

Šis projekts dod ļoti lielu ieguldījumu Limbažu pilsētvides un uzņēmējdarbības attīstībā, vienlaikus radot gan jaunas darba vietas, gan dodot iespēju uzņēmumam paplašināties un attīstīties.

Atklāta konkursa rezultātā ēkas būvdarbus veic piegādātāju apvienība “LIMVAL”, kurā apvienojušies SIA “LIMBAŽU CEĻI” un SIA “METĀLA ALIANSE”. Darbu būvuzraudzību nodrošina SIA “RS Būvnieks”, bet autoruzraudzību – SIA “BŪVPROJEKTS”.
Projekta kopējās izmaksas plānotas 2 391 647,19 EUR, no tām ERAF līdzfinansējums - 1 740 158,53 EUR, valsts budžeta dotācija – 87 440,69 EUR un Limbažu novada pašvaldības līdzfinansējums – 564 047,97 EUR.

Ražošanas ēkas Meliorācijas ielā 14 jumta korē pacelts spāru svētku vainags

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste