Drošība Jaunatne
tiksanas3

Aizvien aktuālāka sabiedrībā kļūst dažādu atkarību izplatība, īpaši to ietekme uz bērniem un jauniešiem. Lai pārrunātu prevencijas darba pilnveidošanu, Izglītības pārvalde 14.jūnijā organizēja partneru tikšanos. Jau iepriekš  datus par dažādām jauniešu vecuma grupām pārvalde bija saņēmusi no Valsts probācijas dienesta Vidzemes reģiona nodaļas, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa, Limbažu novada pašvaldības policijas un Slimību profilakses un kontroles centra. Ar to apkopojumu klātesošos iepazīstināja Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Līga Liepiņa. Sarunā piedalījās pārvaldes Jaunatnes lietu un pieaugušo izglītības speciālistes, Limbažu konsultatīvā bērnu centra (LKBC) un Bērnu un jauniešu centra vadītājas, Sociālā dienesta, valsts un pašvaldības policijas, probācijas dienesta pārstāvji.

Aktīvā viedokļu apmaiņā izkristalizējās secinājumi, ka biežāk jātiekas, jāapmainās ar informāciju,  ka vissvarīgākais ir darbs ar ģimenēm.  Jānodrošina nepieciešamais pašvaldībā pieejamo speciālistu skaits gan izglītības iestādēs, gan LKBC.

Sadarbība jāattīsta, lai precīzi zinātu, kā jārīkojas akūtās situācijas, kā arī, kāds ir preventīvā darba algoritms.

Izglītības pārvalde izsaka pateicību tikšanās dalībniekiem par ieinteresētību preventīvajā atbalsta darbā, kas sekmētu atkarību problēmu mazināšanos.

Sarunas dalībnieku ierosinājumi prevencijas un sadarbības attīstībai.