Saeima nolemj šķelt Limbažu novadu un Skultes pagastu pievienot Saulkrastu novadam

Latvijā pēc 2021.gada pašvaldību vēlēšanām būs 42 pašvaldības līdzšinējo 119 vietējo pašvaldību vietā. To paredz Saeimā trešdien, 10.jūnijā, galīgajā lasījumā pieņemtais Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums.

Limbažu novada sastāvā būs Ainažu pagasts, Ainažu pilsēta, Alojas pagasts, Alojas pilsēta, Braslavas pagasts, Brīvzemnieku pagasts, Katvaru pagasts, Liepupes pagasts, Limbažu pagasts, Limbažu pilsēta, Pāles pagasts, Salacgrīvas pagasts, Salacgrīvas pilsēta, Staiceles pagasts, Staiceles pilsēta, Umurgas pagasts, Vidrižu pagasts un Viļķenes pagasts. Limbažu novada centrs būs Limbaži.

Savukārt Saulkrastu novadā būs Saulkrastu pagasts, Saulkrastu pilsēta, Sējas pagasts un Skultes pagasts.

Kā norādīja Limbažu novada pašvaldības Domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers, lai gan Limbažu novada pašvaldība bija starp tām, kas atbalstīja teritoriālo reformu, pašvaldības un iedzīvotāju argumenti attiecībā uz novada teritorijas dalīšanu nav ņemti vērā un lēmumi ir ignorēti. Pašvaldība gatavojas lēmumu apstrīdēt Satversmes tiesā.

Atgādinām, ka Limbažu novada pašvaldība vairākkārt ir vērsusies gan VARAM, gan Saeimā, gan pie Latvijas Valsts prezidenta ar aicinājumu nedalīt Limbažu novadu. Arī Limbažu novada iedzīvotāji, kuri protesta akcijās, iedzīvotāju sanāksmēs - Skultes un Vidrižu pagastos pauda nostāju, ka vēlas palikt Limbažu novada sastāvā, tā arī palika nesadzirdēti.

Jaunievēlētās pašvaldības uz pirmo domes sēdi sanāks 2021.gada 1.jūlijā.

Attēls: www.saeima.lv

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste