Salaca
Krastings

Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) sestdien, 5. oktobrī, aicina piedalīties pārgājienā “Krastings gar Salacu”, kurā varēs iepazīt smilšakmens atsegumus, vēja un ūdens atstātās pēdas tajos, kā arī apskatīt simtgadīgus dižozolus.

Pārvaldes dabas izglītības speciālistu vadībā pārgājiena laikā būs iespēja iepazīt īpaši aizsargājamo dabas teritoriju “Salacas ieleja”, kas ir nozīmīga vieta daudzu aizsargājamo biotopu, tostarp smilšakmens atsegumu, alu, nogāžu mežu, avoksnāju, upju straujteču aizsardzībai.

Pārgājiena sākums plānots plkst. 11.00 pie Dzelzs tilta pār Salacu (Limbažu novada Ainažu pagastā). Kopējais garums seši kilometri. Dalība jāpiesaka vietnes www.tiekamiesdaba.lv sadaļā “Notikumu kalendārs” pie atbilstošā pasākuma.

Maršruts vīsies gar Salacas kreiso krastu, lai no desmit metrus augstajām Pietraga klintīm skatītu Salacas labo krastu. Pietraga klintis stiepjas 400 metru garumā, un tās ir lielākās Salacas lejteces klintis, viens no ainaviskākajiem smilšakmens atsegumiem Salacas ielejā. Tālāk ceļš vedīs pa Norēnupi, sauktu arī par Noriņu.

“Pietrags un Noriņupe ir izcilas dabas spēku liecības – desmit metrus augstas klintis, smilšakmens veidojumi, dižkoku varenumu sasniegušie ozoli un bērzi. To ir vērts redzēt savām acīm un izbaudīt rudens noskaņas dabā,” pauž Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta koordinatore Linda Kauliņa.

Izzinošajā pasākumā varēs iepazīt vēja un ūdens atstātās zīmes smilšakmens iežos, kāpelēt pa prāviem akmens bluķiem, kas guļ Noriņupes gultnē, apskatīt simtgadīgus dižozolus un baudīt lapkoku meža burvību.

Plašāka informācija:

Linda Kauliņa,
Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta koordinatore
Tālrunis: +371 27814169
E-pasts:
linda.kaulina@daba.gov.lv
www.daba.gov.lv

Datums 5. oktobris, 2024
Laiks11.00–15.00
Atrašanās vietaVecais dzelzceļa tilts pār Salacu

Krastings gar Salacu

Dabas aizsardzības pārvaldes Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta dabas centrs aicina 5.oktobrī doties krastingā gar Salacu. …