Uzņēmējdarbība
baneris

Limbažu novada Uzņēmējdarbības atbalsta centri Salacgrīvā un Ungurpilī 2023. gadā atklāj tikšanās ciklu “Spēka sarunas”, kurās interesantas personības, uzņēmēji, pašvaldības, atbalsta institūciju, biedrību un iestāžu pārstāvji ir aicināti dalīties pieredzes stāstos, lai mijiedarbībā ar klātesošajiem viens otram nodotu spēku, iedvesmu un rastu jaunas idejas, atbalstu turpmākajiem darbiem.

Elīna Lilenblate, uzņēmējdarbības konsultante, stāsta, ka ideja par nepieciešamību rīkot kopienas stiprinošus pasākumus, ir veidojusies sarunās ar novada iedzīvotājiem, esošajiem un potenciāli jaunajiem uzņēmējiem, no kuriem saprasts, ka zināšanu un drosmes trūkums, kā arī domubiedru, kuri varētu morāli atbalstīt vai ar savu darbošanos rādīt priekšzīmi, neesamība, rada lielākos šķēršļus uzdrīkstēties riskēt spert soļus sava sapņa īstenošanai. Lēmums par šāda veida sarunu ciklu, kurā ikvienam ir iespēja satikties ar līdzīgi domājošiem, tika pieņemts, kad kopā ar Alojas uzņēmējdarbības atbalsta centra SALA vadītāju Inesi Mētriņu sapratušas, ka kolēģu vīzija, par nepieciešamību rīkot tikšanās, ir vienādas. Lai arī ikdienas darbā prioritāte ir uzņēmējdarbība, sarunu ciklā tiek aicināts ikviens interesents, kurš vēlas piedalīties.

31. janvārī aizvadīta “Spēka sarunas” pirmā tikšanās reize. Par uzdrīkstēšanos atgriezties Latvijā pēc padsmit nodzīvotiem gadiem Lielbritānijā un uzsākt uzņēmējdarbību ar neparastu ideju iedzīvināšanu dalījās LAUX saimnieces Madara Mestere un Marta Vētra. Savu uzņēmumu īpašnieces raksturo kā ilgtspējīgu augsto dobju dārzu, kas dzīvo un ražo visa gada garumā. Ar moto “Sapņu lidLAUX, kur visam labam augt” uzņēmējdarbībai tiek piešķirta radošā brīvība, kas ļauj radīt arvien jaunus izpausmes veidus, paplašinot piedāvāto pakalpojumu un preču klāstu. Nepilna gada laikā LAUX saimnieces ir pārbaudījušas savas spējas un prasmes dārza iekopšanā, permakultūrā, dārzeņu audzēšanā, griezto ziedu kompozīciju veidošanā, kāzu dekorēšanā, Māju kafejnīcu dienu organizēšanā, vienas dienas pop-up Ziemassvētku veikaliņa “nekurienes vidū” atvēršanā, meklējot un interesējoties aizvien par jaunām iespējām, kas varētu uzrunāt sabiedrību.

LAUX saimniecība atrodas starp diviem ciemiem – Ozolmuižu un Dikļiem. Lai arī uzņēmuma nodokļu nauda aiziet Valmieras novadam, Madaras un Martas sirds piederot saimniecības robežas otrai pusei – Limbažu novadam, kurā abas ir uzaugušas. Kā pievienoto vērtību, uzsākot uzņēmējdarbību dzimtajā pusē, Marta uzsver mīlestību pret laukiem un vēlmi būt tajos, darot to, ko vēlas, jo ir pārliecināta, ka cilvēks var dzīvot piepildītu un radošu dzīvi arī laukos. Madaras spēcīgākā motivācija kļūt par uzņēmēju bija apziņa – es gribu un varu strādāt sev, nosakot savu dienas ritmu, plānus un uzdevumus, ko un kad realizēt. Vakara noslēgumā, iesaistot klātesošos praktiskā uzdevumā, tika radīta arī latviešu tautas dziesma, kuras rindas sarakstījusi M. Vētra, bet to secību rindu pa rindai, nezinot autores oriģinālversiju, savienoja un izdziedāja visi kopā.

Inese Mētriņa “Spēka sarunas” apraksta ar vārdiem “Ikvienam no mums ir nepieciešama domubiedru grupa, kurā varam būt uzklausīti un gūt spēku, klausoties citu domas. Lai paceltos augstāk par ikdienu, mums katram nepieciešams sapņot, radīt idejas, kas nākotnē pārvērstos mūsu dzīves veiksmes stāstos. Tā gūstot spēku augt pašapziņā, ticēt sev un saviem spēkiem un saņemt atbalstu savai nedrošībai.”. Tikšanās plānots realizēt katra mēneša pēdējā otrdienā, plkst. 17.00. Nākamās sarunas tēma būs par brīvprātīgo darbu, kas šajā mēnesī notiks Ungurpilī, Alojas uzņēmējdarbības atbalsta centrā SALA.

foto