uznemeji

Salacgrīvā notika LTRK Vidzemes reģionālās padomes sēde

11.jūlijā, akciju sabiedrībā “Brīvais vilnis”, notika Latvijas Tirdzniecības Rūpniecības Kameras (LTRK) Vidzemes reģionālās padomes sēde, kurā piedalījās arī Limbažu novada pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs.

Atklājot sēdi, LTRK Vidzemes reģionālās padomes priekšsēdētājs Jurģis Ābele, uzsvēra “šogad cenšamies veidot aktīvu sadarbību ar visām Vidzemes pašvaldībām un, lai uzlabotu sadarbību, aicinām deleģēt pārstāvjus sarunām ar LTRK”.

Šīs dienas sēdes laikā tika pārrunātas aktualitātes Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kamerā, svarīgākais zivju pārstrādes uzņēmumos, diskusiju sadaļā apsprieda zivju apstrādes jautājumus un biznesa aktualitātes.

Akciju sabiedrības “Brīvais vilnis” valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris iepazīstināja ar uzņēmuma darbu, šī brīža problēmām un iespējamiem risinājumiem, savukārt izpilddirektors Māris Trankalis stāstīja kā notiek saražotās produkcijas noieta tirgu meklēšana, kā veicas starptautiskajos tirgos un izstādēs, uzsverot, ka ir nepieciešamas regulāras sarunas ar Zemkopības ministru. Šobrīd akciju sabiedrībā “Brīvais vilnis” strādā 250 darbinieki un 80% saražotās produkcijas uzņēmums eksportē.  Sēdes dalībniekiem bija lieliska iespēja degustēt akciju sabiedrības “Brīvais vilnis” produkciju.

LRTK Vidzemes nodaļas vadītājs Juris Sleņģis uzsvēra piecas prioritātes kurās strādā LRTK: enerģētika, darba spēks, sadarbība ar valsti un pašvaldībām, tūrisms un pakalpojumi un nodokļu likumdošana.  “Ir patīkami atgriezties Salacgrīvā. Jūsu pusē ir aktīvi uzņēmēji, te es domāju Arnoldu Babri un Māri Trankali, kuri pārstāv un aizstāv uzņēmēju intereses un pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs, kuru interesē, kas notiek uzņēmējdarbībā. Ņemot vērā iepriekšējās iestrādes mums varētu veidoties laba sadarbība,” sacīja Juris Sleņģis.

Savs sakāmais ar jaunumiem LTRK bija gan Arkādijam Suškinam, gan Uldim Misiņam.

Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs atzīmēja uzņēmuma “Brīvais vilnis” lielo nozīmi un ietekmi pilsētas attīstībā, minot, ka jau no 1994.gada vēro procesus, kas notiek zivju pārstrādē un Salacgrīvā. Novada vadītājs pastāstīja par pašvaldības iestādēs veiktajām reorganizācijām, budžeta situāciju, un ieceri rudens pusē atjaunot uzņēmēju konsultatīvo padomi, bet uz jau citiem nosacījumiem. “Sarunas ar uzņēmējiem ir vajadzīgas,” uzsvēra D.Straubergs, “ir jādomā kā piesaistīt ārvalstu investīcijas un jāstrādā ar LIAA pārstāvniecībām ārpus Latvijas.”

Pirms uzsākt diskusijas Jurģis Ābele atgādināja, ka sadarbībai ar LTRK Vidzemes reģiona padomi ir vajadzīga kontaktpersona no Limbažu novada. “Kopā mums ir jādara darbs, kas nestu augļus, jo pašvaldībai ir vajadzīgi mūsu nodokļi, savukārt mums ir vajadzīga vide kurā strādāt,” viņš uzsvēra.

Uzņēmēji ir nobažījušies, kas notiks, ja valdība pieņems lēmumu pacelt nodokļus.

Diskusiju sadaļā Salacgrīvas ostas kapteinis Normunds Tiesnesis informēja par ostas darbu, plāniem un ieceri, veidot Salacgrīvas ostu kā vēju parku apkalpojošo ostu.  Tos plāno būvēt jūrā, Igaunijā starp Sāremā un Kihnu salu.

Sarunā par plānveida attīstību, arhitekte Līga Treija uzsvēra pilsētplānošanas nozīmi, minot, ka Latvijā ir maz šīs jomas profesionāļu.