Limbaži VARAM vide
piekraste

19.augustā Limbažu novada pašvaldībā notika VARAM (Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija), Vidzemes plānošanas reģiona un pašvaldības saruna par Piekrastes plānojuma īstenošanu Limbažu novadā.  Valsts ilgtermiņa tematiskais plānojums Baltijas jūras piekrastes publiskās infrastruktūras attīstībai jeb īsāk -Piekrastes plānojums apstiprināts 2016. gada 16. novembrī ar Ministru kabineta rīkojumu. Piekrastes plānojums ir vadlīniju rakstura teritorijas attīstības plānošanas dokuments visas piekrastes publiskās infrastruktūras tīkla  attīstībai ilgtermiņā (līdz 2030. gadam), fokusējoties uz vienu no piekrastē būtiskākajām ekonomiskās attīstības jomām – tūrisma un rekreācijas attīstību. Piekrastes plānojuma galvenais rezultāts ir piekrastes publiskās infrastruktūras tīkla attīstības koncepcija.

Par to, kā līdz šim ir veicies par plānojuma īstenošanu laika periodā no 2020. līdz 2023.gadam un kas plānots nākotnē diskutēja VARAM Telpiskās plānošanas politikas nodaļas vadītāja Kristīne Kedo, Telpiskās plānošanas politikas nodaļas vecākā eksperte  Anete Bērziņa, Vidzemes  plānošanas reģiona Teritoriālās plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Kalniņa, Limbažu novada pašvaldības vadītāja pirmais vietnieks Māris Beļaunieks, Salacgrīvas apvienības pārvaldes vadītājs Andris Zunde, Salacgrīvas ostas pārvaldnieks Ivo Īstenais un speciālisti no Attīstības  un projektu un Nekustamā īpašuma un teritorijas plānojuma nodaļām.

VARAM Telpiskās plānošanas politikas nodaļas vadītāja Kristīne Kedo sacīja “šodien pārrunāsim ar nākotnes investīcijām saistītos plānus un runāsim par Aizsargjoslu likuma grozījumiem, kas paredz papildus noeju noteikšanu apdzīvotās vietās un to iestrādāšanu teritorijas plānojumā līdz nākamā gada beigām.” Attīstības un projektu nodaļas vides inženiere Iveta Umule prezentēja piekrastē līdz šim īstenotos projektus un izskicēja nākamos darbus.  Laika posmā no 2020.-2023. gadam Limbažu novada pašvaldība ir piesaistījusi 1,54 milj. EUR dažādu ES fondu finansējumu piekrastes plānojuma īstenošanai.

Limbažu novada pašvaldības vadītāja pirmais vietnieks Māris Beļaunieks uzsvēra, ka viņa prāt svarīgākais un aktuālākais jautājums šobrīd ir kanalizācijas sistēmu sakārtošana, kas valsts līmenī netiek risināts.

Piekrastes plānojumā Limbažu novadā noteiktās prioritāri attīstāmās vietas ir: “Vārzas”, Tūja, Salacgrīvas centrs un Ainažu vēsturiskais centrs un piekraste. Šajās vietās ir noteikti konkrēti infrastruktūras uzlabošanas priekšlikumi (pieejas uz jūru izveide, t.sk. operatīvajam transportam, peldvietu un atpūtas vietu labiekārtošana, EiroVelo 13 veloceļa izveide, informācijas zīmju izvietošana, ceļu uzlabošana utt.), kurus pašvaldība plāno realizēt līdz 2030. gadam. Limbažu novada piejūras oficiālās peldvietas Ainažos, Salacgrīvā, kā arī pa vienai Skultes pagastā (Vārzas) un Liepupes pagastā (Tūja) sakrīt ar prioritāri attīstāmajām vietām, un šajās vietās arī pašvaldība plāno lielākos ieguldījumus.

Sarunas gaitā klātesošie iepazinās ar piekrastes apmeklējuma un  publiskās infrastruktūras apsekojuma rezultātiem un secinājums ir viens – apmeklētība ir pieaugusi, jo īpaši vietās, kur izveidota atbilstoša infrastruktūra, un pārrunāja aktuālo informāciju par piejūras publisko infrastruktūru Limbažu novadā.