Ainaži Izglītība
education

2.jūlijā tika saņemts Izglītības un zinātnes ministrijas saskaņojums Limbažu novada pašvaldības 25.aprīļa domes lēmumam Nr. 256 “Par Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas likvidāciju, pievienojot Salacgrīvas vidusskolai”.

Izglītības uz zinātnes ministrija (IZM) pirms domes lēmuma saskaņošanas prasīja papildus informāciju, lai pārliecinātos par pieņemtā lēmuma pamatotību, lietderību un plānotajām izmaiņām Limbažu novada izglītības ekosistēmā.

Limbažu novada pašvaldība 16.maijā IZM nosūtīja vēstuli, kurā sniedza atbildes uz jautājumiem par optimāla skolēnu skaita nodrošinājumu izglītības programmu īstenošanas vietā un pamatoja, kāpēc ir lietderīgi saglabāt Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas infrastruktūru. Pašvaldība uzskata, ka saglabājot Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas telpas un infrastruktūru kā Salacgrīvas vidusskolas izglītības programmu īstenošanas vietu, tiks nodrošināta izglītības pieejamība vispārizglītojošās programmās skolēniem, kuriem nepieciešams mācīties skaitliski nelielā klasē, kā arī īstenotas iekļaujošās izglītības programmas pirmsskolā un pamatskolā.

25.jūnijā attālināti notika pašvaldības pārstāvju un IZM saruna, kurā detalizēti tika skaidrota pieņemtā lēmuma argumentācija un pamatota tā ilgtspēja.

Sarunā piedalījās IZM Parlamentārā sekretāre Silvija Reinberga, Izglītības departamenta direktore Edīte Kanaviņa,  Izglītības departamenta vecākā eksperte Ramona Urtāne, Limbažu novada pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs, priekšsēdētāja pirmais vietnieks Māris Beļaunieks, priekšsēdētāja otrais vietnieks Rūdolfs Pelēkais, Izglītības pārvaldes vadītāja Valda Tinkusa, pārvaldes vadītājas vietniece Līga Liepiņa un Limbažu novada pašvaldības domes deputāte Regīna Tamane

Pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs uzsvēra, ka skolas dibinātājs ir pašvaldība, kura pieņem lēmumu un  uzņemas atbildību  par skolas atvēršanu vai slēgšanu. Priekšsēdētāja pirmais vietnieks Māris Beļaunieks iebilda, ka ministrija negrib ieklausīties pašvaldības argumentos, jo ir sagatavots rīcības plāns, kā šīs skolas apvienot, bet to nevar izdarīt, ja IZM nesaskaņo domes lēmumu. Edīte Kanaviņa sarunas noslēgumā uzsvēra, ka ir guvusi pārliecību par  pašvaldības lēmuma pamatotību, kā arī ierosināja Ainažiem dot filiāles statusu, lai saglabātu Krišjāņa Valdemāra vārdu. Šis priekšlikums tiks virzīts izskatīšanai domes sēdē.

2024./2025.m.g. izglītojamie turpinās mācības Krišjāņa Valdemāra skolas ēkā, arī pedagogu atalgojuma finansēšanas kārtība no valsts budžeta vēl jaunajā mācību gadā nemainīsies.