Aktualitātes Kultūra
zekes

5. janvārī Limbažu novada Kultūras pārvaldē norisinājās noslēdzošais “Limbažiem ir 800” pasākums “Sildīsim Limbažus”. Sākot no 1. decembra Limbažu kultūras namā bija apskatāma zeķu izstāde, kurā bija redzami 132 pāri zeķu un 11 segas. Pasākuma mērķis bija veidot zeķu pāri kā veltījumu, dāvinājumu kādam konkrētam cilvēkam vai kolektīvam. Limbažu novada Kultūras pārvaldē pulcējās rokdarbnieces un tie, kam zeķes ir darinātas.

Pie zeķu pāra no TLMS “Staicele” tika Limbažu apvienības pārvaldes vadītājs Viktors Zujevs, Aiga Upmale savus darinājumus nodeva mūzikas skolotājai un dziesmu autorei Dacei Robulei un deju kolektīva vadītājai Baibai Adamovičai. Salacgrīvas biedrība “Mežābele” darināja zeķes Ukrainas karavīriem, Viļķenes audēju pulciņa “Katriņa” zeķes novēlēja vietējiem Viļķenes un Limbažu uzgunsdzēsējiem. Sniedzes Legzdiņas darinātās zeķes nonāks pie Limbažu domes priekšsēdētāja Dagņa Strauberga.

16 bērnu izmēra zeķes un pasaku par to kā iemācījusies adīt, iesūtījusi dalībniece Anna. Nav zināms, kas ir šī dalībniece un kam zeķes ir veltītas, tāpēc lūdzam Annu sazināties ar Limbažu novada Kultūras pārvaldi.

Klātesošs noslēdzošajā pasākumā bija SIA “Limbažu Tīne” direktors Jānis Krasovskis, kas katram dalībniekam pasniedza sarūpētu dāvanu- dzijas kamolus, ar domu, lai siltums vairojās un materiāli jaunām idejām nebeidzas!

Limbažu novada Kultūras pārvaldes vadītāja Evija Keisele un kultūras metodiķe Mārīte Saulīte saka paldies katram dalībniekam par ieguldīto darbu un veltījumu!

Paldies zeķu adītājām:

  • Marijai Vītolai no Lādezera, par raibajām bērnu zeķītēm, kas ar mīlestību adītas mūsu nākotnei – bērniem.
  • Staicelietēm Silvijai Vītolai, Anitai Strokšai, Valentīnai Andrejevai, Inārai Spidānei, A.Virsei, Inai Prokopovičai, Inesei Timermanei  un Lailai. Čaklās adītājas sarūpējušas raibas zeķītes bērniem, košiem rakstiem izrakstītas un melni balti adītas zeķes.
  • Sniedzei Legzdiņai, Pārslai Giņko, Sarmītei Avotiņai, Aigai Upmalei, Aijai Avotiņai, Centai Krastenbergai, Dacei Šķepastei, I.Baltmanei, Lailai Oltei no Salacgrīvas, Ilgai Runčai no Alojas, Līgai Tauriņai un Ligitai Ozoliņai no Pāles, korģenietei Dzintrai Anitai Rihaļskai, Anetei Kleinkofai un Sarmītei Teicānei no biedrības “”9 Arodi” un Salacgrīvas lauku sieviešu biedrībai “Mežābele”.

Paldies par īpašu dāvinājumu pašaizliedzīgajiem Viļķenes ugunsdzēsējiem: Kasparam Kreišmanim, Raivim Lielmanim, Arnim Banderam, Marekam Čakstem, Uldim Treimanim, Dāvim Nāzaram, Jānim Zeidmanim, Arnim Zvīnim, Artūram Polim un Kristapam Polim, kuru  sarūpēja Viļķenes audēju pulciņa “Katriņa” dalībnieces: Daina Bičuka, Mārīte Ozola, Mārīte Purmale, Rudīte Vītoliņa, Māra Zēģele, Pārsla Zeidmane un Ilva Zvirgzdiņa. Katrs ugunsdzēsējs saņēma zeķu pāri, kura valnīšos ieadīts viens no Limbažu ģērboņa simboliem – mūris. Lai mūsu brašie vīri un viņu pēcteči turas tikpat stipri kā senais Limbažu mūris cauri astoņiem gadsimtiem!

Paldies vidrižniecei Gaidai Bēcei, kura savu adījumu veltījusi savai pirmajai CIGUN Skolotājai, pārmaiņu trenerei, grāmatas Pamodināt sevī radītāju autorei Mairai Gūtmanei.

 Paldies Salacgrīvas lauku sieviešu biedrībai Mežābele par zeķu dāvinājumu kareivjiem - Brīvības aizstāvjiem un mazuļiem.

Paldies Tautas lietišķās mākslas studijas “Dzilna” adītājām Vēsmai Bērziņai, Elitai Gailītei – Graudumai un Antrai Cifersonei par sarūpētajām etnogrāfiskajām zeķēm, kas piemērotas un pieskaņotas tautastērpiem un pilsētas tipa tērpiem.   

Paldies Nezināmajam adītājam, kurš tieši šai izstādei uzadījis Zeķītes miedziņam, un Annai par 16 pāriem bērnu zeķu, un pasaku.

Segas izstādei “Sasildīsim Limbažus” audušas: Vēsma Bērziņa, Elita Gailīte-Grauduma, Ingrīda Krūmiņa, Velta Kalnbunde, Maija France un Antra Cifersone.

zekess