Šodien, 5. februārī pie Saulkrastu kultūras centra notiks pikets par Limbažu novada nedalāmību

Iepriekš jau informējām, ka 5. februārī Saulkrastu kultūras centrā, Zvejniekciemā notiks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Administratīvi teritoriālās reformas komisijas locekļu klātienes konsultācijas ar Limbažu, Krimuldas, Saulkrastu un Sējas novadu domes vadību un deputātiem par Saulkrastu novada izveidi.

Atgādinām, ka Latvijas Republikas Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija 2020. gada 28. janvārī, izskatot likumprojektu “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” 2. lasījumam, konceptuāli atbalstīja iespēju izveidot atsevišķu Saulkrastu novadu un uzdeva Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai kopā ar Komisijas locekļiem veikt konsultācijas ar iesaistītajām pašvaldībām par atsevišķa Saulkrastu novada izveidi, iekļaujot tajā Saulkrastu pilsētu, Saulkrastu pagastu, Sējas novadu, Lēdurgas pagastu, Vidrižu pagastu un Skultes pagastu. Reaģējot uz šādu komisijas lēmumu, Limbažu novada domes deputāti 29. janvārī, sanāca uz ārkārtas sēdi un pieņēma lēmumu neatbalstīt šo likumprojektu, kā arī atkārtoti pauda viedokli, ka administratīvi teritoriālās reformas procesā jāsaglabā nedalīta, vienota Limbažu novada esošā teritorija, ar visiem tās pagastiem.
Limbažu novada dome bija viena no tām pašvaldībām, kas atbalstīja administratīvi teritoriālo reformu. 2019. gada 25. aprīlī tika pieņemts lēmums par Limbažu novada pašvaldības dalību administratīvi teritoriālās reformas turpināšanā, paužot nostāju, ka pašvaldība tajā piedalās, ja, veidojot jaunu administratīvo teritoriju – apvienojot Limbažu, Alojas un Salacgrīvas novadus, Limbažu novads tajā iekļaujas saglabājot nedalītu, vienotu novada esošo teritoriju. Limbažu novada pašvaldība vairākkārt ir vērsusies gan VARAM, gan Saeimā ar aicinājumu nedalīt Limbažu novadu, papildus tam Saeimai iesniedzot arī nedēļas laikā savāktos 1717 iedzīvotāju parakstus.
Limbažu zemnieku biedrība aicina biedrus, atbalstītājus, Limbažu novada iedzīvotājus, uzņēmējus un lauksaimniekus ar lauksaimniecības tehniku 2020. gada 5. februārī no plkst. 16.00 līdz 18.00 pievienoties piketam pie Saulkrastu kultūras centra, Atpūtas ielā 1b, Zvejniekciemā un iestāties pret Vidrižu pagasta, Skultes pagasta un Lēdurgas pagasta pievienošanu Saulkrastu novadam.

Autobusu atiešanas laiki un vietas Limbažu novada iedzīvotāju nokļūšanai uz piketa vietu pie Saulkrastu kultūras centra, Atpūtas ielā 1b, Zvejniekciemā 5.februārī:

1. maršruts Limbaži – Bīriņi – Zvejniekciems

14:35 atiet no Limbažu novada pašvaldības, Rīgas ielā 16 (no Parka ielas puses)

14:50 Ausmas

15:38 Skulte

Lauksaimniecības tehnikas kustības plāns

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste