km24

Salacgrīva ir pilsēta, kuru sadala vai vieno upe Salaca. Vietējie ikdienā ir draudzīgi un nevērtē, kurš dzīvo vienā vai otrā upes krastā.

Bet! Vienreiz gadā, parasti tas ir pašā augusta sākumā, vietējie un pilsētai pietuvinātie, meklē piederību kādam no Salacas krastiem. Tas nav bez iemesla, jo notiek Krasta mačs basketbolā, kurā tiekas spēlētāji no LABĀ krasta: Ainažiem, Kuivižiem, Mērniekiem, Vecsalacas un Salacgrīvas un KREISĀ krasta: Svētciema, Lāņiem, Vitrupes, Tūjas, Liepupes un Salacgrīvas.

Šogad, jau devītais, Krasta mačs notika 10.augustā, Salacgrīvas kultūras centra laukumā. Turnīru atklāja Limbažu novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs un šo maču karstākās atbalstītājas un patriotes Olgs un Alms. Šogad akmens bumba Salacas tilta vidū, uz gājēju ietves bija novietota jau no paša rīta un vēja plīvojošais pilsētas karogs norādīja tās atrašanās vietu.

Šogad turnīram pieteicās 136 spēlētāji, visvairāk atkal no labā krasta. Kā pirmie laukumā devās paši jaunākie - U-13 spēlētāji, kam sekos U-16. Maču turpinājumā, nedaudz pēc vienpadsmitiem, tika aizvadīta visskaistākā spēle, kad laukumā devās daiļa dzimuma pārstāves. Turnīra turpinājumā spēli aizvadīja jaunieši, sacensībām jau esot pāri pusei, spēles kļuva nopietnākas. Piektajā spēlē tikās vīri, tad kungi, bet pirms pieciem sākās pati interesantākā, azartiskākā, viena no spriedzes bagātākajām un skatītāju atbalstītākajām spēlēm, kurā meistarībā un precizitātē sacentās VECMEISTARI jeb LEĢENDAS.

Kurš gan pirms spēles varēja paredzēt, ka krasta maču uzvarētājs būs noskaidrots jau pēc pirmās spēles? U – 13 spēle noslēdzās ar LABĀ krasta uzvaru 64 : 28, un lai kā centās kreisā krasta spēlētāji (viņi, ar nelielu punktu pārsvaru) uzvarēja dāmu, kungu un vecmeistaru/leģendu spēlēs, devītā krasta maču uzvarētājs IR LABAIS krasts! U – 13 LABĀ krasta komandā spēlēja: Rihards Ādamsons, Reinis Ādamsons, Kaspars, Kotāns, Roberts Pommers, Alberts Treijs, Markuss Kalniņš (spēlē guva 27 punktus), Mārtiņš Pommers, Gustavs Taurītis, Gustavs Ķūrens un Gusts Roberts Bokmelderis.

Maču rezultātu Limbažu novada pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs, kopā ar OLGS un Alms, paziņoja pie akmens bumbas, Salacas tilta vidū. Šogad, devītajā krasta mačā ar rezultātu 341 :309 uzvarēja labā krasta basketbolisti, skatītāji gan, visi kā viens atzina, ka uzvarēja draudzība un bumbu uz labā krasta stāvvietu vēla Uzvarētāju krasta spēlētāji vēla akmens bumbu uz savu pusi, lai visi kopā to novietotu uz svētku pjedestāla.

Arī šogad, turnīra laikā, notika Krasta Andele, jeb lietotu mantu tirgus, kurā varēja piedalīties ikviens, kas vēlējās atbrīvoties no savām liekajām mantām, sākot ar apģērbu un beidzot ar grāmatām, rotaļlietām un dekora priekšmetiem. Šāds tirgus sniedz iespēju piedāvāt to, ko, iespējams, tieši kāds cits meklē, satikties un parunāties.

Paši mazākie krastu maču skatītāji varēja izlēkāties piepūšamajās atrakcijās piedalīties dažādās dabai draudzīgās radošajās darbnīcās un aktivitātēs.

Bet vakarā, saulrieta steķī notika KRASTA BURZIŅŠ, kurā par noskaņu un labām emocijām rūpējās DJ GUSTAVITO.

Paldies Krasta maču lieldraugiem: Limbažu novada pašvaldība, BK Salacgrīva, SuperAlko Latvia, Brīvais vilnis, Kuivižkrogs, Ainažu kultūras nams, Sporta un atpūtas komplekss "Zvejnieku parks", Salacgrīvas kultūras centrs, Salacgrīvas apvienības pārvalde un Olimpiskais centrs "Limbaži".

Milzīgs paldies atbalstītājiem par lieliskajām dāvanām un emocijām, ko spējat dod spēlētājiem un skatītājiem. Paldies par azartu, spēlēt prieku un lielisko kopā būšanu.