Motokross Sports
moto3

17.augustā Stelpē tika aizvadīts priekšpēdējais, 4. posms 2024. gada Latvijas Kausā motokrosā. Tajā piedalījās plašs motokluba “ASB” sportistu pulks: Ritvars Brunavs (MX15+), Dāvis Bergšteins (MX15+), Artūrs Linde (MX30+), Jānis Gražulis (MX40+), Oskars Baltruņķis (MX45+), Edijs Siliņš (MX50+), Mārcis Straume (MX50+), Sandris Kalniņš (MX50+), Ints Ķīkulis (MX55+), Normunds Šķepasts (MX55+), Raivo Graumanis (MX Iesācēji) un Rihards Mincinofs (MX85J). Jāpiemin, ka līdz ar spēcīgāko klašu pirmajiem braucieniem sāka līt lietus, kas trasi padarīja dubļainu, taču uz sacensību sākumu Stelpes mototrase “Pīlādži” bija sagatavota ļoti labā līmenī.

1. braucēju grupa

1. braucēju grupā uz starta stājās 26 braucēji – 14 no MX15+ un 12 no MX30+ klases. Jāpiebilst, ka sacenšanās notiek ar visiem braucējiem, lai nopelnītu pēc iespējas vairāk punktus komandu ieskaitē.

MX15+

Ritvars Brunavs abos braucienos izcīnīja 3. vietu, kas posma kopvērtējumā ļāva kāpt uz pjedestāla 2. augstākā pakāpiena. Dāvis Bergšteins braucienos ierindojās attiecīgi 7. un 8. vietā, posmā ieņemot 7. vietu. MX15+ klasē kopā startēja 14 braucēji. Pašreizējā sezonas kopvērtējumā, kad aizvadīti 4 no 5 posmiem, Brunavam 3. vieta, bet Bergšteins atrodas divas pozīcijas aiz viņa, 5. vietā. Daniels Zuza, kurš šo posmu izlaida, ieņem 10. vietu starp 30 braucējiem.

MX30+

Artūrs Linde 1. braucienā izcīnīja 3. vietu, bet 2. braucienā viņam 10. vieta, posma kopvērtējumā ieņemot 5. vietu 12 braucēju konkurencē. Sezonas kopvērtējumā Lindem šobrīd 3. vieta starp 27 braucējiem.

2. braucēju grupa

2. braucēju grupā uz starta stājās 22 braucēji – 13 no MX40+ un 9 no MX45+ klases.

MX40+

Jānis Gražulis 1. braucienā izcīnīja 2. vietu, bet 2. braucienā viņam 4. vieta, kas arī posma kopvērtējumā deva 4. vietu starp 13 braucējiem. Jāpiebilst, ka posmā 2., 3. un 4. vietai bija vienāds punktu skaits, tāpēc izšķirošā bija 2. braucienā izcīnītā vieta. Sezonas kopvērtējumā Gražulim 2. vieta, bet Kristapam Dunduram, izlaižot šo posmu, pašreiz 6. vieta 21 braucēja konkurencē.

MX45+

Oskars Baltruņķis gan abos braucienos, gan posmā izcīnīja uzvaru 9 sportistu konkurencē. Sezonas kopvērtējumā Baltruņķim 2. vieta starp 14 braucējiem.

3. braucēju grupa

MX50+

Edijs Siliņš braucienos izcīnīja attiecīgi 4. un 3. vietu, posmā izcīnot 3. vietu. Mārcis Straume 1. braucienā bija 5. vietā, bet 2. braucienā – 4. vietā, kas posmā deva 5. vietu. Sandris Kalniņš 1. braucienā bija 6. vietā, bet 2. braucienā uz starta neizgāja, kas posmā deva 8. vietu starp 11 braucējiem. Sezonas kopvērtējumā Siliņam 4. vieta, Straume ieņem 5. vietu, bet Kalniņam 7. vieta 21 braucēja konkurencē.MX55+

Ints Ķīkulis 1. braucienā ierindojās 7. vietā, bet 2. braucienā izcīnīja 3. vietu, kas posmā deva 4. vietu. Normunds Šķepasts 1. braucienā ieņēma 8. vietu, bet 2. braucienā – 4. vietu. Posma kopvērtējumā Šķepastam 5. vieta. Uz starta šajā klasē izgāja 12 braucēji. Sezonas kopvērtējumā Ķīkulim 5. vieta, bet Šķepastam – 9. vieta 22 braucēju konkurencē.

MX Iesācēji

Raivo Graumanis gan abos braucienos, gan posma kopvērtējumā ieņēma 5. vietu 19 braucēju konkurencē. Arī sezonas kopvērtējumā Graumanis šobrīd ir 5. vietā 44 braucēju konkurencē.

MX85J

Junioru ieskaitē MX85J klasē Rihards Mincinofs 1. braucienā bija 14. vietā, bet 2. braucienā viņam 13. vieta, kas posmā arī deva 13. vietu 21 braucēja konkurencē. Kopā braucienā startēja 31 braucējs (arī 10 no MX85V klases). Sezonas kopvērtējumā Mincinofam 7. vieta starp 30 braucējiem.

Ar detalizētiem sacensību rezultātiem iespējams iepazīties ŠEIT.

Klubu kopvērtējums

Klubu kopvērtējumā motoklubs “ASB”, pateicoties kuplam dalībnieku lokam un labiem rezultātiem, 27 klubu konkurencē izcīnīja 1. vietu. Arī sezonas kopvērtējumā motoklubs “ASB” ir 1. vietā starp 35 klubiem. Klubu kopvērtējums pieejams ŠEIT.

3. un 4. posma rezultāti “Magmum” Latvijas čempionātā motokrosā

MX1

Spēcīgākajā MX1 klasē Harijs Suharževskis pēc 3. posma izlaišanas 4. posmā Alojā abos braucienos un posmā ierindojās 12. vietā 12 sportistu konkurencē. Kopā braucienā startēja 22 braucēji (arī 10 no MX2 klases). Sezonas kopvērtējumā pēc 4 no 5 aizvadītiem posmiem Suharževskim šobrīd 13. vieta starp 21 braucēju.

BV Veterāni

3. posmā Dobelē Liutauras Variakojis un Pēteris Jegorovs blakusvāģu veterānu klasē 5 ekipāžu konkurencē dominēja (abos braucienos 2. vieta apdzīta par apli), kas likumsakarīgi deva 1. vietu posmā. Kopumā uz starta stājās 18 ekipāžas (arī 9 BV Open un 4 BV Amatieru ekipāžas).

4. posmā Alojā 1. braucienā viņiem arī 1. vieta, bet 2. brauciens netika aizvadīts līdz galam, posmā ieņemot 3. vietu 3 ekipāžu konkurencē. Kopumā uz starta izgāja 17 ekipāžas (arī 8 BV Open un 6 BV Amatieru ekipāžas).

Sezonas kopvērtējumā ekipāžai savā klasē joprojām 1. vieta starp 5 ekipāžām.

Tuvākās sacensības

Jau šajā nedēļas nogalē (24.-25. augustā) Madonā norisināsies noslēdzošais, 5. posms “Magmum” Latvijas čempionātā. Savukārt pēdējais, 5. posms Latvijas Kausā norisināsies Neretā 31. augustā.