Izglītība
Novembris2023_98

Š.g. 23.novembrī Limbažu Galvenajā bibliotēkā notika Limbažu novada Izglītības pārvaldes organizētās pieaugušo izglītībā iesaistīto un citu interesentu mācības.Tajās piedalījās IZM Atveseļošanas fonda projektu ieviešanas nodaļas vadītāja Signe Briķe, kura, kā būtisku mērķi uzsverot cilvēkcentrētu pieaugušo izglītību, informēja par jaunā koncepta “Individuālie mācību konti” izstrādes gaitu.

Individuālie mācību konti ir jauna pieeja pieaugušo izglītībā, kas ietver vienotu informācijas un pakalpojumu platformu par pieaugušo izglītības iespējām, kā arī atbalsta iespējām. Paredzēta arī piekļuve kvalifikācijas dokumentiem par iegūto izglītību, sertifikātiem un apliecinājumiem.

Pasākuma otrajā daļā raisījās saruna par nepieciešamību pilnveidot darbu IT jomā. Kā impulss tai bija novembra sākumā VARAM organizētais seminārs par pašvaldību (Cēsu un Kuldīgas novada, Liepājas, Ventspils) pieredzi digitālo pakalpojumu piedāvājumā un iedzīvotāju datorprasmju pilnveidošanā. Klātesošie atzina, ka arī Limbažu novadā būtu lietderīgi attīstīt IT kopienas ideju.Tika apkopoti ierosinājumi un priekšlikumi turpmākai rīcībai.

Limbažu novada Izglītības pārvaldes izglītības darba speciāliste Vaira Ābele