Būvniecība Salacgrīva Tikšanās

3.jūnijā, sešos vakarā Salacgrīvas kultūras centrā notiks informatīva sanāksme, kuras laikā pilnsabiedrības NB&Tilts pārstāvji informēs par jauna Salacas tilta pār Salacu izbūvi.

Iedzīvotāji klātienē un attālināti varēs iepazīties ar tilta būvniecības gaitu, satiksmes un gājēju plūsmas organizēšanu un uzdot jautājumus.

Tikšanās notiks Salacgrīvas kultūras centrā, Salacgrīvā, Ostas ielā 3, attālināti to varēs skatīties un jautājumus (rakstiski) uzdot pašvaldības youtube kanālā saitē, kuru publicēsim pirmdien Limbažu novada mājas lapā.

Sanāksmē piedalīsies: pilnsabiedrības NB&Tilts pārstāvji, Latvijas Valsts ceļi tiltu inženieri, Limbažu novada pašvaldības vadība un Salacgrīvas apvienības pārvaldes vadītājs.

Ir noslēgts līgums ar pilnsabiedrību (PS) NB&Tilts par jauna tilta pār Salacu izbūvi Salacgrīvā, uz Tallinas šosejas. Esošo tiltu pilnībā nojauks un tā vietā uzbūvēs jaunu četru laidumu tēraudbetona siju tiltu ar jauniem balstiem un tērauda sijām. Būvniekam darbus ir jāuzsāk līdz 10. jūnijam, bet jāpabeidz 2025. gada rudenī. Lai būvdarbu laikā nodrošinātu satiksmi pār Salacu, tiks izbūvēts pagaidu tilts.

Abās tilta pusēs zemtilta daļā paredzēts izveidot gājēju ietvi. Ainažu pusē zemtilta ietve tiks savienota ar esošo ietves konstrukciju, kura izbūvēta gar Salacas upi, Rīgas pusē ietve būs izveidota lokāli, tās galā izbūvēs jaunas kāpnes. Gājēju infrastruktūru izbūvēs arī uz tilta.

Tilta projekta izstrādi pasūtīja Salacgrīvas pašvaldība, projekta autors – SIA Projekts 3, būvuzraudzību nodrošinās AS Ceļuprojekts. Tilta izbūvi veiks PS NB&Tilts (PS veido uzņēmumi SIA Nordes būve un SIA TILTS) par 14 971 552,94 eiro (bez PVN),

Jauna tilta būvniecību trešā militārās mobilitātes projektu uzsaukuma ietvaros līdzfinansē Eiropas infrastruktūras savienošanas instruments (EISI).

salacas tilts