Limbažu novads medības Tikšanās
mednieki2

16.maijā notika Limbažu novada pašvaldības civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētāja Dagņa Strauberga un priekšsēdētāja 1.vietnieka Māra Beļaunieka tikšanās ar Limbažu novada mednieku klubu pārstāvjiem. Sapulces mērķis bija aprunāties par iespējamo sadarbību jautājumos, kas skar civilo aizsardzību Limbažu novadā. Uzaicinājumam uz tikšanos atsaucās 25 mednieku klubu pārstāvji.

Sapulces laikā no mednieku puses izskanēja vairākas būtiskas piezīmes: “Šobrīd ieroči medniekiem ir domāti sportam un medībām nevis valsts aizsardzībai. Rodas jautājums, vai kara gadījumā tas mainītos? Šis ir jautājums, kurš jāapskata valstiskā līmenī. Ja plāno iesaistīt mednieku kolektīvus, tad vajadzētu iepriekš izspēlēt izdomātu scenāriju, lai gūtu priekšstatu kā tas strādās.”

Pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs norādīja, ka šādas mācības ir plānotas, bet mednieku biedrībām jādara zināmu, vai tās vēlas iesaistīties.

Priekšsēdētāja 1.vietnieks Māris Beļaunieks atzina, ka, viņaprāt, mednieku biedrības ir organizētākās biedrības valstī un mednieku atbalsts, un palīdzība kartības nodrošināšanai pagastos būtu liels ieguvums.

Sarunu noslēgumā tika secināts, ka būtu jāorganizē vēl tikšanās, piesaistot zemessardzes un Valsts policijas pārstāvjus. Pašvaldības vadītājs aicināja mednieku kolektīvu vadītājus aprunāties ar savu kolektīvu dalībniekiem par to, vai tie būtu gatavi iesaistīties un sadarboties jautājumos, kas skar civilo aizsardzību Limbažu novadā.