Trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm piegādātas pārtikas pakas un pārtikas taloni

Iepriekš jau rakstījām, ka Limbažu novada dome pieņēma lēmumu trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm, kurās ir pirmsskolas vecuma bērni, kuri apmeklē bērnudārzu aprīļa mēnesī piešķirt pārtikas talonu 25 EUR vērtībā uz katru bērnu, savukārt ģimenēm, kuru bērni apmeklē pamata un vidējās izglītības iestādes nodrošināt pārtikas pakas 25 EUR vērtībā uz katru bērnu.

Kā norādīja Izglītības un kultūras nodaļas vadītāja Sigita Upmale, līdz 9.aprīļa pēcpusdienai teju visas ģimenes jau bija saņēmušas pārtikas paku vai talonu. Kopumā Limbažu novadā, vecumā no pusotra līdz astoņpadsmit gadiem, atbalstu ēdināšanai saņēmuši 699 bērni, no tiem 231 bērns ir pirmsskolas vecumā, bet 468 bērni apmeklē pamata vai vidējās izglītības iestādi.
Limbažu novada pašvaldība pārtikas paku piegādi organizēja caur izglītības iestādēm, tiem vecākiem, kuriem nebija iespēja pašiem paņemt paku, tā ar pašvaldības autotransportu tika nogādāta līdz dzīvesvietai.

Pārtikas pakas pašvaldība komplektēja veikalā “Top”. Savukārt piešķirtos pārtikas talonus Limbažu pilsētā dzīvojošie pirmsskolas vecuma bērnu vecāki var izmantot veikalā “Top”, bet tiem, kuri dzīvo ārpus pilsētas, talonus ir iespēja izmantot, vietējā, pagasta teritorijā esošajā tirdzniecības vietā.

Pārtikas pakas tiek nodrošinātas no saņemtās valsts budžeta dotācijas brīvpusdienu nodrošināšanai un Limbažu novada pašvaldības budžeta līdzekļiem. Valsts budžeta dotācija brīvpusdienu nodrošināšanai primāri tiks izlietota 1. - 4. klašu izglītojamo ēdināšanai, pēc tam 5. - 9. klašu izglītojamo ēdināšanai. Ja valsts budžeta dotācijas finansējums nebūs pietiekošs, atlikusī summa tiks nodrošināta no Limbažu novada pašvaldības Sociālā dienesta budžeta, Limbažu novada pašvaldības pamata un vispārējās vidējās izglītības iestāžu budžeta līdzekļiem.

! Vēršam uzmanību, ka par pārtikas talonu un pārtikas paku piešķiršanu maija mēnesī tiks lemts 30.aprīļa Limbažu novada domes sēdē.

!! Vēlreiz atgādinām, ja Jūsu rīcībā ir informācija par vienatnē dzīvojošiem vai vientuļiem iedzīvotājiem, kuriem nepieciešama palīdzība pamatvajadzību nodrošināšanai - pārtikas, medikamentu piegādei dzīvesvietā vai pats esat šajā riska grupā arī lūdzam sazināties ar Limbažu novada sociālo dienestu pa tālruni 64021963, e-pasts: socialais_dienests@limbazi.lv

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste