Lai uzlabotu elektroapgādes drošumu un kvalitāti Limbažu novadā, elektroenerģijas sadales sistēmas operators AS "Sadales tīkls" tuvākajos gados plāno apjomīgas investīcijas elektroapgādes infrastruktūras atjaunošanā un modernizācijā. Kopējais investīciju apjoms 2024. un 2025. gadā plānots apmēram 2,2 miljoni eiro.
Par ieplānotajiem darbiem un citām aktualitātēm "Sadales tīkla" pārstāvji februāra vidū klātienes vizītē informēja pašvaldības pārstāvjus. Jau šogad tiks sākti darbi gan pie elektrolīniju (vai to posmu) modernizācijas, gan transformatoru punktu pārbūves, tādējādi uzlabojot elektroapgādi Limbažu, Salacgrīvas, Staiceles, Umurgas, Vidrižu, Ainažu, Viļķenes, Alojas, Katvaru u.c. pagastu iedzīvotājiem. Kopējais plānoto investīciju apjoms 2024. gadā sasniedz 1,2 milj. eiro.
2025. gadā plānots turpināt ieguldījumus novada teritoriju elektrotīklā, tam paredzot apmēram 946 tūkst. eiro lielu finansējumu.
Sadales operatora pārvaldībā ir elektrolīnijas visā Latvijā, un to kopgarums pārsniedz 92 000 kilometru. No tām Limbažu novadu caurvij elektrolīnijas apmēram 3000 kilometru garumā, un jau līdz šim veiktās investīcijas ļāvušas nodrošināt, ka vairāk nekā puse (56 %) novada teritorijā esošā elektrotīkla attīstīti izolētā – pret laikapstākļu ietekmi izturīgākā – risinājumā (kabeļi vai piekarkabeļi).
Ar plānotajiem elektrotīkla investīciju projektiem un to aktuālo statusu dažādos novados iedzīvotāji var iepazīties "Sadales tīkla" mājaslapā www.sadalestikls.lv pieejamā Elektrolīniju rekonstrukcijas darbu kartē.
Nodrošināt vienmērīgu elektrosistēmas atjaunošanu un modernizāciju visā Latvijas teritorijā ir viens no elektroenerģijas sadales sistēmas operatora galvenajiem uzdevumiem. Tādējādi gadu no gada tiek uzlabota elektroapgādes kvalitāte, vienlaikus parūpējoties par to, lai ilgtermiņā būtiski nemainītos sistēmas elementu vidējais vecums, atjaunojamā elektrotīkla apjoms, kā arī nepieaugtu remontdarbu apjomi. To, ka ieguldītās investīcijas sniedz rezultātu, apliecina elektroapgādes kvalitātes rādītāji – vidējais elektroapgādes pārtraukumu ilgums vienam klientam gadā Latvijā ir zemākais Baltijā – 240 minūtes, kamēr Lietuvā 336 un Igaunijā 309 minūtes (2022. gada dati).