Akciju „Eiropas medus brokastis”, lai popularizētu biškopību, bišu nozīmi dabā un cilvēka dzīvē, pirms 15 gadiem aizsāka Slovēnijas biškopji. Pēc ilgāka laika, nu jau klātienē, arī Latvijas skolās notiek šāda sociāli izglītojoša akcija. Liels bija daudzu Umurgas pamatskolēnu pārsteigums, kad uzzināja, ka skolotājai Sanitai Krūmiņai dravnieces pienākumi ir paralēli veikti pedagoģiskajam darbam nu jau 7 gadus. Neparasti saldu rītu Umurgas pamatskolēniem bija uzbūrusi skolotāja, aicinot klašu grupās piedalīties medus brokastīs. Tās vadīt Sanitu Krūmiņu bija aicinājusi Latvijas Biškopības biedrība, kuras darbībā ir iesaistījusies arī viņa. Interese par šīm brokastīm šogad Latvijā ir īpaši liela: saņemti 190 skolu pieteikumi. Mēs tāpēc esam laimīgi, jo mūsu skolā ir pašiem sava bišu pavēlniece!
Tiekoties ar skolēniem medus brokastīs, skolotāja Sanita ir vēlējusies ieskatīties biškopja ikdienā, tādējādi popularizēt šo profesiju, kā arī vēlējusies, lai bērni iepazīst bites kā nozīmīgu apputeksnētāju Latvijas dabā un, protams, aicinot audzēkņus degustēt šo ne tikai veselīgo gardumu – medu -, bet arī pagaršot bišu maizi, pasmaržot propolisu. Pēc tam visi pasākuma dalībnieki saņēma medus burciņu, lai arī mājinieki varētu to nogaršot. Skatoties filmu ‘’Medus diena dravā’’, bērni iepazina biškopja profesiju, tikās ar Vinniju Pūku, klausījās dziesmu par medus vācējām. Tā bija iespēja uzzināt, cik nozīmīgs ir bišu veikums dabā, un noskaidrot, cik veselībai vērtīgs ir gardais un saldais kārums – medus. Tad skolēni iejutās biškopja lomā, uzvelkot bitenieka darba tērpu, šo iespēju garām nepalaida ceturtklasnieks Tristans. Bērni varēja uzlaikot biškopja darba cimdus, pacilāt vaska rituli, izpētīt spiesta kasti un rāmjus u.c. Visi pasākuma dalībnieki saņēma arī Latvijas biškopības biedrības bukletu ‘’Sāc katru dienu ar Latvijas medus karoti vienu! un instrukciju, kā pagatavot un rūpēties par kukaiņu viesnīcu.
Pēc pasākuma, uzrunājot skolēnus par neparasto klases stundu, Kristers no 6.klases uzzinājis, kā pieradināt bišu māti, ko nozīmē strādāt par bitenieci, savukārt klasesbiedram Jānim pārsteigums bija tas, ka bites var dzīvot kokos un aizbēgt no stropiem, bišu maizi ir pagaršojis pirmo reizi. Elza no 5.klases atzīst: man patika viss- pagaršot bišu maizi, aptaustīt vasku, pacilāt bišu šūniņas, astotklasniece Nikola Patrīcija atzina, ka 40 minūtes ar skolotāju Sanitu bija piepildītas, jo daudz uzzinājusi par biškopību, apģērbu un par pašām bitēm. Interesants fakts – daudzas bites dzīvo tikai 37-40 dienas. Liels paldies skolotājai!
Visas Umurgas pamatskolas saimes vārdā izsakām pateicību skolotājai Sanitai Krūmiņai par interesanto stāstījumu, skolēnu iesaisti aktivitātēs, iespēju degustēt un saņemt dāvaniņu!