Projekti, fondu aktualitātes
Uzņēmējdarbības attīstības veicināšanai Limbažu novada pašvaldība īstenojusi Mehanizācijas ielas pārbūves projektu

Šī gada jūlijā ekspluatācijā pieņemta Mehanizācijas iela. Pārbūves rezultātā sakārtota lietusūdens novadsistēma, uzlabota ielas nestspēja un atjaunots ielas segums. Lai iela būtu droša gājējiem, tā sašaurināta līdz 7,5 metru platumam, vienlaikus izbūvējot uz tās ielu apgaismojumu un gājēju ietvi.

Mehanizācijas ielu izmanto daudzi uzņēmumi, kuri pēdējos gados attīstās un arī turpmākajos gados plāno ieguldīt ražošanas vai pakalpojumu attīstībā un jaunu darba vietu radīšanā. Ņemot vērā to, ka iela atrodas ražošanas uzņēmumu teritorijā ar lielu satiksmes intensitāti, lai uzlabotu satiksmes drošību un atvieglotu transporta līdzekļu izbraukšanu no Mehanizācijas ielas uz Cēsu ielu, krustojumā izveidota apļveida kustība, vienlaikus veicot arī novecojošo inženierkomunikāciju pārbūvi.

Limbažos ir vēl citas ielas, kurām būtu nepieciešama pārbūve, taču pašvaldība apzināti izvēlējās Mehanizācijas ielas pārbūvi, jo šis finansējums jāapgūst ievērojot konkrētus nosacījumus – uzņēmējiem jārada jaunas darba vietas un jāiegulda investīcijas uzņēmuma attīstībā. Mehanizācijas ielas pārbūve veikta Limbažu novada pašvaldības īstenotā un Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta “Limbažu pilsētas A daļas degradēto teritoriju revitalizēšana, uzlabojot pieejamību”, Nr.5.6.2.0/18/I/019, specifiskā atbalsta mērķa 5.6.2. pasākuma "Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām" ietvaros.

Atbilstoši projekta nosacījumiem, tādi uzņēmēji kā SIA “FS SERVISS”, “ACCENT BŪVE”, “PRO-BET”, “LIMBAŽU CEĻI”, “GoWood” un “VIRTE METĀLAPSTRĀDE” apņēmušies radīt 40 jaunas darba vietas, kā arī ieguldīt investīcijas savu uzņēmumu attīstībā pusotra miljona apmērā.

Šī projekta kopējās izmaksas ir 1 863 566,83 EUR - no tām ERAF 1 504 648,28 EUR, valsts budžeta dotācija 66 381,54 EUR un Limbažu novada pašvaldības līzfinansējums 292 537,01 EUR.

Ielas pārbūvi atklāta konkursa rezultātā veica SIA “Limbažu ceļi”, būvuzraudzību nodrošināja SIA “BaltLine Globe”, bet autoruzraudzību SIA “Projekts 3”.

Kā norādīja Limbažu novada pašvaldības Domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers, šī ir ļoti laba atbalsta programma un ieguldījums pilsētvides attīstībā, kas dod iespēju sakārtot uzņēmējiem tik būtisko ielu un ceļu infrastruktūru, vienlaikus dodot iespēju piesaistīt jaunus investorus un attīstīties jau esošajiem uzņēmumiem. Limbažu novada pašvaldībai Eiropas Savienības fondu 2014. – 2020. plānošanas periodā specifiskā atbalsta mērķa 5.6.2. pasākumā pieejami gandrīz 4,4 miljoni eiro ERAF līdzfinansējuma. Līdz šim jau īstenots projekts pie pilsētas robežas - Limbažu pagastā pārbūvēts ceļš „C2.-17 Beverīnu ceļš”, kurā darbojas tādi uzņēmēji kā SIA "VIT BŪVE", SIA "TRAKTORTEHNIKAS APKOPES CENTRS", SIA "OZOLAINES TEHNIKA" u.c. Savukārt 2019. gada nogalē pašvaldība īstenoja projektu ražošanas ēkas izbūve Meža ielas starpgabalā, Limbažos, uz kuru nomas tiesības atklātā izsolē ieguva uzņēmums SIA “Latvia Timber International”, kas nodarbojas ar kokmateriālu ražošanu. Kā noslēdzošais projekts plānota ražošanas ēkas Meliorācijas ielā 14, Limbažos, izbūve uz kuru izsolē nomas tiesības ieguva koka konstrukciju izstrādājumu ražošanas uzņēmums SIA “AirGOL”.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste