dagnis uznemeji

10. oktobrī Limbažos norisinājās uzņēmēju tikšanās ar Limbažu novada domes priekšsēdētāju Dagni Straubergu. Tikšanās mērķis bija apspriest turpmākās sadarbības iespējas starp uzņēmējiem un pašvaldību, un to apmeklēja 22 Limbažu novada uzņēmēji.

Septembra laikā uzņēmēji tika aicināti sniegt savu viedokli, aizpildot aptaujas anketu, lai novērtētu esošo sadarbību. Pašvaldības vadītājs, prezentējot anketas rezultātus, uzsvēra vēlmi izveidot efektīvu, uz attīstību vērstu sadarbību, kas veicinātu gan novada, gan uzņēmumu izaugsmi.

Tikšanās laikā tika izcelti vairāki priekšlikumi sadarbības uzlabošanai:

• lēmumu pieņemšanas procesa caurskatāmība;
  • uzņēmēju iesaiste pilsētplānošanas un attīstības projektos, lai ņemtu vērā viņu vajadzības un veicinātu stratēģisku lēmumu pieņemšanu;
  • pašvaldības mājaslapas uzlabošana;
  • atbalsta pasākumi infrastruktūras attīstībai, nomas atvieglojumi un jurista pakalpojumi.

Diskusiju laikā tika apspriesta Limbažu novada Uzņēmēju konsultatīvās padomes vai kādas citas uzņēmēju organizācijas nepieciešamība. Kā arī, kādai ir jābūt uzņēmēju organizācijai, lai tā efektīvi un organiski darbotos. Daļa uzņēmēju uzskatīja, ka tā nav nepieciešama, savukārt citi pauda atbalstu, uzsverot, ka padome jāveido pēc nozaru principa, un tās darbību būtu jākoordinē pašiem uzņēmējiem, ar pašvaldību kā atbalstītāju un telpu nodrošinātāju. Uzņēmēji, kuri uzskatīja, ka uzņēmēju organizācija pašlaik nav nepieciešama ieteica vērst lielāku uzmanību uz attālināto komunikāciju ar uzņēmējiem, tikai periodiski organizējot tikšanās.

Limbažu novada uzņēmējdarbības jautājumus risina Attīstības un projektu nodaļas speciāliste Sabīne Stūre. Ja nepieciešama palīdzība, lūdzam sazināties pa tālruni 25749131 vai e-pastā: sabine.sture@limbazunovads.lv.

Vēlaties regulāri saņemt jaunākās ziņas, semināru, apmācību un projektu informāciju? Piesakieties iknedēļas e-pasta jaunumiem šeit: https://ieej.lv/LNuznemejdarbiba