Veiks ēkas Cēsu ielā 1, Limbažos konservāciju

Limbažu novada dome 27. augusta sēdē pieņēma lēmumu veikt ēkas Cēsu ielā 1, Limbažos konservācijas darbus. Kā norādīja Limbažu novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Agris Blumers, sākotnēji paredzēta jumta spāru un jumta konstrukciju stiprināšana.

Atgādinām, ka šim mērķim Limbažu novada pašvaldība 2020. gada budžetā paredzēja finansējumu 20 000 EUR apmērā.

Iepriekš jau informējām, ka, tā kā ēka atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā un tai ir būtiska estētiska un funkcionāla nozīme pilsētvides veidošanā un attīstībā, pašvaldība ēku iegādājās izsolē. Perspektīvā ēku iespējams izmantot tūrisma attīstībai, popularizējot kultūrvēsturisko mantojumu, padarot to pieejamu iedzīvotājiem un pilsētas viesiem vai, piemērām, ekspozīcijas zāles izveidei, izstāžu un citu šāda veida pasākumu rīkošanai.

Ēka atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa “Limbažu pilsētas vēsturiskais centrs” teritorijā un tai noteikts aizsargājama kultūras pieminekļa statuss. Vēsturiski šī ēka ir bijušā Birģermeistara Rota nams, celta 18.gadsimta beigās vai 19. gadsimta sākumā.

Nekustamais īpašums sastāv no dzīvojamās ēkas 536,3 m2 un zemes gabala 566 m2 platībā.

Šīs ēkas sakārtošana prasīs apjomīgus finansiālus ieguldījumus un nākošajā plānošanas periodā tiks meklēta iespēja piesaistīt Eiropas Savienības fondu finansējumu. Tādēļ pašlaik, lai būves konstrukcijas nenonāktu cilvēku dzīvībai, veselībai vai videi bīstamā stāvoklī, tās tiks iekonservētas. Lai ietaupītu finanšu līdzekļus, daļu no esošajiem būvmateriāliem, kas ir ļoti labā stāvoklī un piemēroti konservācijas veikšanai, plānots ņemt no Limbažu sporta halles, kuras rekonstrukciju pašvaldība uzsāka šajā vasarā. Līdz ar to līdzšinējais Limbažu sporta halles materiāls tiktu lietderīgi izmantots citā pašvaldības ēkā.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste