Projekti, fondu aktualitātes
Vidrižos atvērts sociālā atbalsta centrs

23. februārī Vidrižos, Skolas ielā 2 atvēra Sociālā atbalsta centru. Iepriekš jau informējām, ka Limbažu novada pašvaldība īstenoja Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansēto projektu “Sociālā atbalsta centra izveide Vidrižu pagastā”, kura ietvaros izremontēta telpa vairāk kā 30 m2 platībā, ierīkota mūsdienīga apkures krāsns, iekārtots neliels virtuves stūrītis ar elektrisko plīti, izlietni, mēbelēm, bet sanitārajā mezglā izbūvēta duša, tualete un izvietota veļas mašīna. Projekta idejas autore ir Limbažu novada sociālā dienesta sociālā darbiniece Rita Dūda-Čača, kura līdzīgus centrus redzējusi arī citos novados.
Kā atklāšanā pastāstīja Vidrižu pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāja Inese Ščerbakova, pirms daudziem gadiem, šajā vietā bija sabiedrisko pakalpojumu punkts. Arī tagad telpas kalpos sociālam mērķim - tā kā tās ir aprīkotas ar dušu un veļasmašīnu, tie iedzīvotāji, kuriem tās nav pieejamas, šeit var saņemt dušas un veļas mazgāšanas pakalpojumus. Limbažu novada sociālā dienesta vadītāja Ilga Bērziņa bilda, ka arī Pālē, Skultē un Limbažos ir pieejami dušas un veļas mazgāšanas pakalpojumi, tieši dušas pakalpojumi kļūstot aizvien pieprasītāki. Limbažu novada pašvaldības Domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Dainis Jurka ierosināja par šo pakalpojumu pieejamību informāciju ievietot arī Limbažu novada tūrisma informācijas centra mājaslapā, lai tā būtu pieejama, piemērām, velo tūristiem, kuri par vienu no savām apskates vietām maršrutā iekļāvuši Limbažu novadu.
I.Ščerbakova uzsvēra, ka sociālā atbalsta funkcija ir ne tikai sniegt kādu pakalpojumu, bet arī rosināt cilvēku iznākt sabiedrībā, iznākt laukā no mājām un šis centrs tam ir ļoti piemērota vieta. Šeit interešu grupas var sanākt kopā un gleznot, taisīt pērļu rotiņas vai atklātnītes, apgūt pavārmākslu, cept pīrāgus vai atcerēties un izmēģināt kādu no senākām receptēm utt.
Atbalsta centrs būs atvērts katru darba dienu no plkst. 9.30-14.30 (izņemot trešdienas).
Kopējās projekta “Sociālā atbalsta centra izveide Vidrižu pagastā” izmaksas ir 34 479.29 eiro, no tām 15290.64 eiro ir ELFLA finansējums, atlikušo daļu finansēja Limbažu novada pašvaldība.

Attēlā: Čaklākās vidrižnieces centra apmeklētajus cienāja ar pašceptiem pīrāgiem un vafelēm.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste