Sports
karate1

Kopš šī gada marta mēneša Vidzemes karatē kluba pieredzējušie sportisti ir startējuši vairākos starptautiskos karatē turnīros.

Visnozīmīgākie turnīri bija Baltijas valstu čempionāts (“XXII BALTIC STATES OPEN KARATE CHAMPIONSHIP”), kurš norisinājās 11.martā Lietuvā, Šauļos un Ziemeļvalstu čempionāts (“NORDIC KARATE CHAMPIONSHIP 2023”), kurš tika aizvadīts 7.-9.aprīlī Zviedrijā, Gēteborgā.

Baltijas čempionātā Vidzemes karatē kluba komanda 9 sportistu sastāvā izcīnīja divas zelta, trīs sudraba un četras bronzas medaļas. Visas trīs sudraba medaļas ieguva Limbažu novada karatisti - ungurpilietis Eduards Dūrens izcīnīja 2.vietu 14-15 gadu vecuma grupā svara kategorijā virs 70 kilogramiem (U16 +70kg), kā arī 2.vietu šajā pašā vecumā grupā, tikai kategorijā bez svara ierobežojuma (U16 Open). Trešo sudraba medaļu, 2.vietu, ieguva alojietis Andreass Meļņičenko, kurš cīņas aizvadīja pieaugušo grupā kategorijā virs 75 kilogramiem (Seniors +75kg), kā arī 3.vietu un bronzas medaļu Andreass izcīnīja “Open” kategorijā.

7.aprīļa rītā abi sportisti devās uz ikgadējo Ziemeļvalstu čempionātu - NORDIC KARATE CHAMPIONSHIP 2023. Šajā čempionātā katrā vecuma un svara grupā drīkst piedalīties divi spēcīgākie sportisti no valsts. Šogad četri Vidzemes karatē kluba sportisti pārstāvēja Latvijas izlasi šajā nozīmīgajā turnīrā, divi no tiem jau iepriekš pieminētie sportisti – A.Meļņičenko un E.Dūrens. Pieaugušo konkurencē līdz 75 kilogramiem (Seniors -75 kg) augstu sniegumu uzrādīja Andreass. Pusfinālā sīvā cīņā mūsu sportists piekāpās Dānijas izlases pārstāvim, taču bronzas mačā A.Meļņičenko guva pārliecinošu uzvaru pār Somijas komandas sportistu, kā rezultātā Ziemeļvalstu čempionātā tika izcīnīta augstā 3.vieta. Tāpat lieliskas cīņas Andreass demonstrēja komandu cīņās, kur Latvijas izlases vīriešu komanda izcīnīja sudraba medaļu.

Bez medaļas nepalika arī mūsu komandas jaunākais sportists, ungurpilietis Eduards Dūrens. Kategorijā U16 +70 kg mūsu sportists izcīnīja 2.vietu, finālā sīvā cīņā piekāpjoties pieredzējušajam Igaunijas izlases sportistam Saveli Bolotskihh, kurš 2022.gada Pasaules čempionātā Turcijā kļuva par vice-čempionu šajā pašā vecuma un svara grupā.

Apsveicam arī mūsu kluba biedru saulkrastieti Mārtiņu Druvu, kurš Latvijas izlases medaļu klāstu papildināja ar izcīnīto bronzas medaļu kategorijā U18 -76 kg.

Aprīlī tika izcīnītas medaļās arī citos spēcīgos turnīros:

• Eduards Dūrens – 1.vieta U16 +70 kg, “Riga Stars/Fudzi Cup 2023” (Latvija, Rīga)
  • Andreass Meļņičenko – 3.vieta Seniors -84 kg, “Grand Prix Jurmala 2023” (Latvija, Jūrmala)

Pateicamies Limbažu novada pašvaldībai, Valdim Možvillo, SIA Draugu Dārzs un SIA GP Holding par sportistu atbalstu augsto mērķu sasniegšanai.