Projekti, fondu aktualitātes
Viļķenei uz Ziemassvētkiem dāvanā skaists un mūsdienīgs bērnudārzs

Sagaidot Ziemassvētkus, 20. decembrī pulksten 17.00 Viļķenē pēc pārbūves darbu noslēgšanās atklās bērnudārzu. Lai arī faktiski pārbūves darbi noslēgušies, līdz jaunajam gadam vēl turpināsies mēbeļu pārvešana un telpu aprīkošana atbilstoši pirmsskolas iestādes bērnu vajadzībām.
Kā vairākkārt norādījis Limbažu novada pašvaldības Domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers: ‘’Piemērotu apstākļu un mūsdienīgas vides nodrošināšana jaunās paaudzes izglītošanai un personības attīstībai ir viena no pašvaldības prioritātēm un, ieguldot finansējumu Viļķenes pirmsskolas izglītības iestādes pārbūvē, mēs parādām, ka mums ir svarīgi šādu vidi radīt ne tikai Limbažu pilsētā, bet arī pagastos’’.
Viļķenes pirmsskolas izglītības iestāde renovāciju gaidīja jau vairākus desmitus gadu. Renovācijas ietvaros uzlabota ēkas energoefektivitāte, veikts iekštelpu remonts un sakārtots ēkas iekšpagalms, atjaunojot celiņu uz pirmsskolas izglītības iestādi. Ēkai tiks siltinātas ārsienas, nomainīti logi un durvis, uzstādīts jaunu granulu katls ar automātisku granulu padevi, izbūvēta apkures sistēma, laboti un nostiprināti pamati, sakārtota ūdensapgāde un kanalizācija, izbūvēta jauna lietus ūdens kanalizācijas un drenāžas sistēma, kā arī veikti citi darbi. Pārbūves darbi ilga vairāk kā pusotru gadu un iepirkumu procedūras rezultātā tos veica SIA “Metāla Alianse”.
Limbažu novada pašvaldība Viļķenes pirmsskolas izglītības iestādes pārbūvē, piesaistot Eiropas Savienības finansējumu un ņemot aizņēmumu Valsts kasē, ieguldījusi finansējumu 846 412,75 EUR (t.sk. 143 400 ERAF finansējums) apmērā.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste