• Veicināt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu un interesi, vēlmi sportot.
  • Radīt iespēju piedalīties dažādās sporta aktivitātēs.
  • Nodrošināt saturīgu brīvā laika pavadīšanu sporta spēļu sacensību garā.

Organizācija un vadība

• Sporta spēles organizē un atbalsta Limbažu novads, Staiceles pilsētas dome, biedrība "PIVALIND".
  • Sacensību galvenais tiesnesis – Dainārs Konrāds

Laiks un vieta

• Spēles notiks 2023. gada 26. augustā, plkst. 12.00.
  • Staicelē, Līvānciema sporta laukumā

Dalībnieki

• Staiceles pilsētas iedzīvotāji, viņu draugi, radinieki, esošie un bijušie Līvānciemieši, kā arī citi interesenti

Reģistrācija

• Volejbola komandas jāpiesaka līdz 26. augustam plkst.11.50.
  • Pārējos sporta veidos reģistrācija uz vietas sacensību dienā.

• Tiesnešiem vienmēr taisnība!
  • Ja tomēr ir šaubas par tiesneša taisnību, tad skatīt iepriekšējo punktu.
  • Pēc mutisku pretenziju par spēļu rezultātiem izvirzīšanas strīdu izšķir galvenais tiesnesis.

Tiesnešu tiesības

• Tiesnesis ir tiesīgs komandai izteikt aizrādījumus par neētisku, nesportisku

rīcību vai lūgt nomainīt kādu komandas dalībnieku attiecīgajā sporta veidā.

• Ja tiek ignorētas tiesneša izteiktās piezīmes, tad galvenais tiesnesis drīkst

diskvalificēt komandu attiecīgajā sporta veidā vai anulēt tās rezultātus.

• Galvenais tiesnesis nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs grozīt sporta spēļu noteikumus, par to iepriekš brīdinot visas komandas vai individuālos dalībniekus.

Dalībnieku atbildība

• Katrs dalībnieks ir morāli un materiāli atbildīgs par nodarīto kaitējumu pasākuma norises vietai, aprīkojumam, dalībniekiem un organizatoriem.
  • Katrs dalībnieks ir atbildīgs par savu veselības stāvokli.
  • Katrs dalībnieks ir atbildīgs par savām personiskajām mantām.

Apbalvošana

• Apbalvošana visos sporta veidos notiek sporta spēļu noslēgumā, plkst. 19:00.
  • Apbalvo komandas un individuālo sporta spēļu uzvarētājus, kuri ieguvuši 1.–3. vietu.

sporta veidu

NOTEIKUMI

I VOLEJBOLS

Sacensības komandām notiek pēc starptautiskajiem volejbola spēles noteikumiem. Spēles laikā uz laukuma 3 spēlētāji. Izspēles kārtība tiks noteikta sacensību dienā uz vietas, atkarībā no komandu skaita.

Ja divām komandām ir vienāds punktu skaits, tad vietas nosaka skatoties savstarpējās spēles rezultātu. Ja vairākām komandām ir vienāds punktu skaits, vietas nosaka pēc uzvarēto un zaudēto setu attiecības visās spēlēs. Situācijā, ja tās arī tad iegūtais rezultāts ir vienāds, tad uzvarētāju nosaka pēc mazajiem punktiem visās spēlēs.

Komandu formas tērps var būt dažāds. Tiesā komanda, kura zaudēja iepriekšējo spēli. Ja kāda no komandām neuzsāk spēli 2 minūšu laikā, tad attiecīgajai komandai piešķir zaudējumu.

Pret tiesnešiem un pretinieku komandas spēlētājiem ir jāizturas ar cieņu, ja nē, tad galvenais tiesnesis var piešķirt spēlētājam dzelteno vai sarkano kartiņu.

II BASKETBOLA METIENI

Katrs dalībnieks izpilda 10 metienus no dažādām vietām, par katru iemesto metienu iegūstot attiecīgu punktu skaitu. Vienādo punktu skaita gadījumā notiek pārmetieni. Uzvar dalībnieki ar lielāko iegūto punktu skaitu.

III BADMINTONS

Vienspēle – spēle, kurā katrā tīkla pusē ir viens spēlētājs. Spēlētājus nedala pēc vecuma un dzimuma-visi spēlē vienā grupā. Sacensības notiek pēc starptautiskajiem badmintona spēles noteikumiem. Spēle sastāvēs no viena seta. Setu uzvar spēlētājs, kuš pirmais sasniedz 21 punktu. Ja rezultāts ir 20-abiem, spēlētājs, kurš iegūst pirmais divu punktu pārsvaru ir uzvarējis setu. Ja rezultāts kļūst 29-abiem, spēlētājs, kurš pirmais sasniedz 30 punktus ir uzvarējis setu.

Ja diviem spēlētājiem ir vienāds punktu skaits, tad vietas nosaka skatoties pēc savstarpējās spēles rezultātu. Ja vairākiem spēlētājiem ir vienāds punktu skaits, vietas nosaka pēc mazajiem punktiem visās spēlēs.

Nākošo spēli tiesā spēles zaudētājs.

IV RITEŅBRAUKŠANA

Dalībnieki sacensībās piedalās ar savu velosipēdu, ievērojot drošas braukšanas noteikumus. Apļu skaits sacensībās tiks noteikts pēc dalībnieku vecuma. Dalībnieki tiks dalīti vecuma grupās:

1. dalībnieki līdz 10 gadiem
  2. dalībnieki  no 11 līdz 13 gadiem,
  3. dalībnieki no 14 gadu vecuma .

Uzvar dalībnieks, kurš  distanci veic visātrāk.

V STAFETE

Piedalās 2 dalībnieki. Noteikumi tiks izskaidroti sacensību dienā. Uzvar komanda, kura stafeti veikusi visātrāk.

VI  ŠAUTRIŅAS

Sacensības notiek pēc vispārējiem šautriņu spēles noteikumiem. Katrs dalībnieks izpilda 9 metienus, drīkst izmantot savas šautriņas. Sacensības notiek vīriešu un sieviešu grupās.

VII ZVIEDRU KARAĻI

Mērķis ir spēlētājiem, kas stāv pie savas bāzes līnijas, nogāzt visas piecas pretinieku komandas nūjas ar sešu tapu mešanu un pēc tam gāzt karali, kas atrodas spēles laukuma centrā.

Lai noteiktu, kurš sāks, viena persona no katras puses metīs tapas uz karali. Tapa, kas nolaižas vistuvāk karalim, to neapgāžot, ir dalībnieks, kas sāk spēli.

Katrs komandas dalībnieks met savas tapas uz vienu no pretinieka Kubiem, mēģinot to nogāzt.

Pēc visu sešu tapu izmešanas – met otrs dalībnieks.

Kubs tiek noņemts, tiklīdz pretinieks to ir nogāzis ar metiena tapām.

Karalis sēž spēles laukuma vidū. Pirmais dalībnieks, kas veiksmīgi nogāza visus pretinieku Kubus, ir iespēja gāzt karali un uzvarēt spēlē. Karaļa nogāšana pirms visu pretinieku komandas Kubu gāšanas nozīmē automātisku spēles zaudējumu.

Mešanas tapas drīkst griezties tikai vertikāli, nevis helikopteriem līdzīgā horizontālā vai sānu rotācijā.

Izspēļu  secība tiks noteikta uz vietas atkarībā no dalībnieku skaita!