Infrastruktūras attīstība uzņēmējdarbības atbalstam Limbažu novadā

Plānots īstenot projektu “Infrastruktūras attīstība uzņēmējdarbības atbalstam Limbažu novadā”

Limbažu novada pašvaldība Centrālajā Finanšu un Līgumu aģentūrā ir iesniegusi projekta pieteikumu “Infrastruktūras attīstība uzņēmējdarbības atbalstam Limbažu novadā”, Nr. 5.1.1.1/2/24/A/012.

Projekts iesniegts ES kohēzijas politikas programmas 2021.–2027.gadam 5.1.1. specifiskā atbalsta mērķa „Vietējās teritorijas integrētās sociālās, ekonomiskās un vides attīstības un kultūras mantojuma, tūrisma un drošības veicināšana pilsētu funkcionālajās teritorijās” projektu iesniegumu atlasi 5.1.1.1. pasākumā „Infrastruktūra uzņēmējdarbības atbalstam” 2.kārtā.

Projekta mērķis ir attīstīt uzņēmējdarbības publisko infrastruktūru un palielināt privāto investīciju apjomu, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai Limbažu novada Skultes pagasta Mandegās un Alojas pilsētā atbilstoši Limbažu novada pašvaldības Attīstības programmai 2022. – 2028.gadam.

Projekta galvenās darbības ir: 

  1. Vizbuļu ielas un gājēju ietves gar valsts vietējo autoceļu V128 Mandegās pārbūve, būvdarbu autoruzraudzība un būvuzraudzība;
  2. Ūdens un kanalizācijas tīklu izbūve Vizbuļu ielā Mandegās, būvdarbu autoruzraudzība un būvuzraudzība;
  3. Jūras un Rīgas ielas posma Alojā pārbūve, būvdarbu autoruzraudzība un būvuzraudzība.

Projekta apstiprināšanas gadījumā, būvdarbus plānots pabeigt 2025. gada IV ceturksnī.

Īstenojot projektu, plānoti šādi rezultāta rādītāji:

  1. Komersanti, kas gūst labumu no attīstītās publiskās infrastruktūras – ne mazāk kā desmit komersanti.
  2. Darba algu fonda pieaugums privātajos komersantos –vismaz 859 878 eiro.
  3. Privātās nefinanšu investīcijas nemateriālajos ieguldījumos un pamatlīdzekļos – vismaz 1 262 690 eiro.

Projekta kopējās izmaksas ir 2 113 983,64 eiro, tajā skaitā 1 678 000,00 eiro ir ERAF līdzfinansējums, 45 404,00 eiro sadarbības partnera finansējums, 390 579,64 eiro pašvaldības līdzfinansējums.

Īstenojot projektu “Infrastruktūras attīstība uzņēmējdarbības atbalstam Limbažu novadā” tiks ievērots horizontālais princips “Vienlīdzība, iekļaušana, nediskriminācija un pamattiesību ievērošana”

Tiks ievērotas labās prakses darbības, kas veicina vides piekļūstamību, projektētas pazeminātas uzbrauktuves/ nobrauktuves, kas ērti izmantojamas, pārvietojoties ar bērnu ratiņiem. Paredzēta soliņu uzstādīšana, kas ir būtiska vecākai paaudzei un arī  vecākiem ar bērniem.

Informācija par projektu regulāri tiks publicēta pašvaldības tīmekļvietnē www.limbazunovads.lv. Vietnē izvietoto saturu ir viegli lietot un ar to var viegli mijiedarboties katra vajadzībām piemērotā veidā, īpaši personām ar invaliditāti un senioriem (viegli lasīt, teksta atskaņošana).

Projektējot ietves, ir ņemts vērā daudzveidības un iekļaušanas princips, balstoties uz cilvēku ar invaliditāti vajadzībām ne vien uz fizisku piekļūšanu, bet arī uz specifiskām vajadzībām attiecībā uz lietojamību un funkciju (brīdinošās joslas un vadlīnijas).

Labiekārtojot autobusu pieturas uz autoceļa V128, ņemts vērā tas, ka piekļuve sabiedriskajam transportam var nevienlīdzīgi ietekmēt sieviešu ikdienas dzīvi. Ņemts vērā, ka pārsvarā sievietes ir tās, kas pārvietojas ar bērnu ratiņiem. Tādēļ veidotas lēzenas apmales, lai atvieglotu piekļuvi ar bērnu ratiņiem un neatstātu negatīvu ietekmi tieši uz sievietēm.

Projektos ieplānots ielu un ietvju apgaismojums, lai būtu droši pārvietoties gan no ērtības un drošības kopumā, gan specifiski sievietēm. Līdz ar to ir mazināts risks vardarbībai pret sievietēm un ne tikai, aizskaršanai/apdraudējumam.

Investīcijas neparedz būtisku siltumnīcefekta gāzu emisiju pieaugumu. Iepirkumos ievērotas zaļā publiskā iepirkuma prasības saskaņā ar Ministru kabineta 2017. gada 20. jūnija noteikumiem Nr.353 “Prasības zaļajam publiskajam iepirkumam un to piemērošanas kārtība”.