Statuss:
Atvērts
Projekts

Limbažu novada pašvaldība un Centrālajā Finanšu un Līgumu aģentūrā ir noslēgušas vienošanos Nr. 4.3.5.1/1/24/A/009 par projekta “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamības palielināšana Limbažu novadā ” īstenošanu.

Projekta mērķis ir sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamības palielināšana Limbažu novadā, izveidojot specializētās darbnīcas un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniegšana pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem un kurām ir noteikta I vai II invaliditātes grupa.

Specializētās darbnīcas ir pakalpojums pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem un kurām ir noteikta I vai II invaliditātes grupa, ārpus dzīvesvietas, bez izmitināšanas. Darbnīcas nodrošina prasmes veicinošas aktivitātes, darba iemaņu apguvi, darba vietu un speciālistu atbalstu.

Specializēto darbnīcu mērķis ir sniegt iespēju klientam iegūt darba pieredzi, darba tirgum nepieciešamās prasmes un iemaņas, organizējot nodarbinātības pasākumus atbilstoši klientu fiziskajām un garīgajām spējām, interesēm un vecumam, nodrošinot sociālo integrāciju, veicinot prasmju un iemaņu apguvi, apmācot personas noteiktām amata prasmēm.

Projekta rezultātā tiks izveidotas specializētās darbnīcas ar 10 pakalpojumu sniegšanas vietām Klostera ielā 2, Limbažos, Limbažu novadā un darbnīcās tiks veikta pakalpojumu sniegšana pilngadīgam personām ar garīga rakstura traucējumiem un kurām ir noteikta I vai II invaliditātes grupa. Specializētajās darbnīcās tiks organizētas kokapstrādes, sveču/ziepju gatavošanas un rokdarbu nodarbības atbilstoši klientu fiziskajām un garīgajām spējām, interesēm un vecumam.

Projekta rezultātā ne mazāk kā 10 sociālās atstumtības riskam pakļautām personām būs paplašinātas iespējas saņemt atbalsta pakalpojumus, kas veicinās neatkarīgas dzīves iespējas, uzlabos dzīves kvalitāti un veicinās iekļaušanos sabiedrībā. Vienlaikus tiks uzlabota šo personu ģimenes locekļu un citu neformālo aprūpētāju situācija un sekmēts darba un ģimenes dzīves līdzsvars, mazinot viņu noslodzi aprūpes nodrošināšanā.

Lai Limbažu novadā sasniegtu iznākuma rādītājus – sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamības veicināšanai izveidoto pakalpojuma sniegšanas vietu skaits – 10; sociālās atstumtības riskam pakļautas personas, kuras saņēmušas sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus, – vismaz 10, ir nepieciešams veikt šādas darbības:

  1. Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras – specializēto darbnīcu izveide, tai skaitā:
    1. infrastruktūras projektēšana;
    2. infrastruktūras izveide (esošas būves un telpu pārbūve, teritorijas labiekārtošana, nodrošinot vides pieejamību);
    3. materiāltehniskā nodrošinājuma iegāde, iekārtojot kokapstrādes darbnīcu, sveču/ziepju darbnīcu, rokdarbu darbnīcu, klientu un personāla telpas;
    4. specializētā transportlīdzekļa iegāde mērķa grupas mobilitātes nodrošināšanai.
  2. Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniegšana 24 mēnešus jaunizveidotajā pakalpojumu infrastruktūrā.
  3. Komunikācijas un vizuālās identitātes prasību nodrošināšana.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas plānotas 681 335,25 eiro, tai skaitā ESF+ finansējums ir 85 % jeb 579 134,96 eiro, pašvaldības finansējums ir15 % jeb 102 200,29 eiro.

Projekta īstenošanas laiks līdz 2028. gada 31. jūlijam, tai skaitā infrastruktūras izveide līdz 2026.gada 30. jūnijam.

Īstenojot projektu ““Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamības palielināšana Limbažu novadā” tiek ievērots horizontālais princips “Vienlīdzība, iekļaušana, nediskriminācija un pamattiesību ievērošana”

Informācija par projektu regulāri tiks publicēta pašvaldības tīmekļvietnē www.limbazunovads.lv. Vietnē izvietoto saturu ir viegli lietot un ar to var viegli mijiedarboties katra vajadzībām piemērotā veidā, tai skaitā personas ar invaliditāti un senioriem (viegli lasīt, teksta atskaņošana).

Īstenojot projekta komunikācijas un vizuālās identitātes aktivitātes, to saturs tiek rūpīgi izvērtēts un ir izvēlēta valoda un vizuālie tēli, kas mazina diskrimināciju un stereotipu veidošanos vai uzturēšanu par kādu no dzimumiem, personām ar invaliditāti, reliģisko pārliecību, vecumu, rasi un etnisko izcelsmi vai seksuālo orientāciju. Personāla atlase notiks bez diskriminācijas, tiks nodrošināta bez jebkādas tiešas vai netiešas diskriminācijas, veicinās mazāk pārstāvētā dzimuma piesaisti, personu ar invaliditāti piesaisti un nediskriminēs pēc rases, etniskās izcelsmes, dzimuma, vecuma, invaliditātes, reliģiskās, pārliecības, seksuālās orientācijas vai citiem apstākļiem.

Projektēšanas laikā un pirms objekta nodošanas ekspluatācijā publiskajai infrastruktūrai tiks veikts Labklājības ministrijas izstrādātais vides un informācijas piekļūstamības pašnovērtējums, kur iegūto punktu skaits nebūs zemāks par 8.

Projekta ietvaros tiks nodrošināta vides piekļūstamības eksperta konsultācija, lai darbnīcas būtu piekļūstamas cilvēkiem ar dažāda veida funkcionāliem traucējumiem, it sevišķi cilvēkiem ratiņkrēslos.

Projekta tīmekļa vietnē tiks norādīta informācija par projekta darbību īstenošanas vietas piekļūstamību cilvēkiem ar invaliditāti un funkcionāliem traucējumiem.

Nokļūšanai uz/no darbnīcām ir paredzēts specializētais transports personām ar invaliditāti, īpaši aprīkota automašīna ar manuālo rampu.

Pakalpojumu un būvdarbu iepirkums tiks veikts, ievērojot zaļā publiskā iepirkuma prasības saskaņā ar Ministru kabineta 2017. gada 20. jūnija noteikumiem Nr. 353 “Prasības zaļajam publiskajam iepirkumam un to piemērošanas kārtība” 1. un 2. pielikumu visos gadījumos, kur tas attiecināms un iespējams. Papildus ministru kabineta noteikumiem, zaļā publiskā iepirkuma prasības tiks noteiktas santehnikai, mēbelēm. Pagalmā tiks izveidoti zaļo augu konteineri.

Projekta darbības nepasliktinās pasaules kopējo CO2 pēdu, pēc iespējas mazāk tiks veiktas izdrukas, veicinot dokumentu apriti elektroniskā formā, tiks veicināta materiālu otrreizēja izmantošana, energoefektīvu risinājumu izmantošana. Tiks iegādātas ilgtspējīgs aprīkojums. Pagalmā tiks izveidoti zaļo augu konteineri.