Limbažu Valsts ģimnāzijas mācību vides uzlabošanas projekta laikā mācību vide uzlabota 25 klašu telpās.

Telpas nodrošinātas ar kvalitatīvām, ergonomiskām mēbelēm, darba galdiem rasēšanai, zīmēšanai, mobiliem galdiem, kā arī gaismu necaurlaidīgām žalūzijām. Galvenais uzsvars mēbelēm ir uz skolēnu veselību, jo nav noslēpums, ka lielu dienas daļu tie pavada mācību stundās, apgūstot dažādas mācību programmas. Kā uzsver skolas direktore Gunta Lāce, šis arī bija galvenais iemesls, kāpēc tika izvēlētas ergonomiskas mēbeles, kā arī būtiska bija to funkcionalitāte. Krēslus un galdus ir iespējams pielāgot skolēnu augumiem. Mēbeles ir iespējams viegli pārvietot, savienot kopā  priekš dažādiem grupu darbiem, kā arī individuālajām apmācībām un pārbaudījumiem. Skolēniem ir iespēja uzglabāt mācību materiālus slēdzamos skapīšos.

Vidusskolēni atzīst, ka ļoti novērtē ergonomiskās mēbeles. Gandarījumu skolēniem sagādā tas, ka pašvaldībai un skolas administrācijai rūp bērnu veselība.

Projekts tiek īstenots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.1.2.specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi” ietvaros.

Kopējais plānotais finansējums: 3 078 246, 95 EUR, tajā skaitā: ERAF - 1 358 605,83 EUR, valsts - 102 589,66 EUR. Pašvaldības finansējums 1 617 051,46 EUR.

Autors: Aiva Miškovska

limb gimn