dari

Lai attīstītu sabiedrības ieinteresētību, kā arī palielinātu to sabiedrības daļu, kuri izmanto elektroniskos pakalpojumus un e-rīkus sadarbībai ar valsts un pašvaldību iestādēm, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) no 2018. līdz 2020. gadam īstenoja projektu “Sabiedrības IKT iespēju izmantošanas veicināšanas pasākumi”. Arī Limbažu novadā projektā iesaistījās un par “digitālajiem aģentiem” kļuva gan bibliotekāri, gan pedagogi, gan pašvaldības darbinieki.

Šogad VARAM īstenotajā programmā "Mana Latvija.lv. Dari digitāli!" mācību nodrošinātājs ir augstskola RISEBA, kura piedāvā iespēju valsts, pašvaldību iestāžu strādājošajiem, kā arī NVO dalībniekiem bez maksas apgūt jaunas digitālās prasmes, kā arī digitālo prasmju mācīšanas un nodošanas iemaņas.

Ko var iegūt mācībās:

• uzlabot savas digitālās prasmes un spējas lietot digitālos risinājumus droši;
  • uzzināt par iespējām ērti un izdevīgi izmantot dažādus valsts pārvaldes e-risinājumus, tostarp drošu elektronisko parakstu un oficiālo e-adresi, kas ar 2023.gadu būs obligāta visiem uzņēmumiem un arvien plašāk tiek izmantota iedzīvotāju saziņai ar valsts iestādēm;
  • iegūt komunikācijas un konsultācijas prasmes, lai spētu nodot savas zināšanas citiem un palīdzēt ikvienam sabiedrības pārstāvim;
  • saņemt apliecību par interešu izglītības programmas apgūšanu (teorētiskās daļas apguve 8 akadēmiskās stundas un patstāvīgā darba apguve 8 akadēmiskās stundas).

Kā pieteikties mācībām?

• jāaizpilda mācību dalībnieka pieteikums tīmekļa vietnē https://ej.uz/DigitalieLideri un
  • turpat jāveic savu prasmju pašnovērtējums un personības tests.

Pēc testa aizpildīšanas speciālisti veiks rezultātu novērtējumu un ieteiks katram piemērotāko no jaunajām mācību programmām – digitālo līderu programmu vai digitālo aģentu programmu. Pieteikšanos un testu ieteicams veikt no mājas vai mobilā tīkla, jo darba devēja tīklā iespējami ierobežojumi izmantot augstskolas RISEBA nodrošinātos personības testus.

Gadījumā, ja interesents jau 2021.-2022.gadā ir pieteicies (un nokārtojis personības testu) vai apguvis programmu "Dari Digitāli", atkārtota pieteikšanās nav nepieciešama.

Kā notiks mācības?

Atkarībā no ieteiktās programmas:

• digitālo līderu programmas rekomendācijas gadījumā pretendents saņems piedāvājumu izvēlēties mācību datumus: mācības tiks īstenotas tiešsaistē, Zoom platformā – divas nodarbības, katrā pa 4 stundām, kuru laiks tiks iepriekš ar pedagogu saskaņots;
  • digitālo aģentu programmu varēs apgūt vietnē: macibas.mana.latvija.lv sev ērtā laikā un ātrumā.

RISEBA aicina:

Neatlikt pieteikšanos, jo mācību dalībnieku skaits ir ierobežots un digitālo līderu programma tiks īstenota vien līdz 2022.gada rudenim.

Pieteikties pēc iespējas ātrāk, lai rezervētu savu vietu mācību grupā: https://ej.uz/DigitalieLideri un rosināt šo iespēju izmantot kolēģus.

Papildu informāciju par mācību programmām meklēt, sazinoties e-pastā: daridigitali@riseba.lv.

Informāciju sagatavoja:

Limbažu novada Izglītības pārvaldes speciāliste Vaira Ābele