BUB
bub4

Aizvadītajā nedēļas nogalē Limbažos notika Ainažu Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības Tūjas posteņa pirmās apmācības.

Apmācības vadīja Valmieras BUB vadītājs Egīls Kaužēns, kā arī ar sevi iepazīstināja un pieredzē dalījās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Limbažu daļas vadītājs Arnis Banders.

Tūjas postenis pastāv vien gadu, tomēr aktīvisti, kuri regulāri sanāk kopā ir vismaz desmit. Liela atsaucība ir no jauniešu puses, un ikviens ir gaidīts, lai pievienotos brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem.

“Mūsu priekšrocība ir tāda, ka esam mobili, zinoši un varam palīdzēt, saglabājot mieru un neiekrītot panikā paši. Nozīmīgi ir ierasties ugunsgrēka sākumā, tāpēc ir svarīgi, ka BUB posteņi ir izvietoti vairākās vietās. Esam arī pateicīgi, ka līdz šim pašvaldība ir ļoti palīdzējusi un atbalstījusi finansiāli, lai biedrība varētu segt degvielas un apdrošināšanas izmaksas. Ceram uz pašvaldības atbalstu arī turpmāk.” Teic BUB koordinatore Kristīne Mauliņa

Vairākas reizes mēnesī brīvprātīgie ugunsdzēsēji savu brīvo laiku pavada apmācībās. Šoreiz Tūjas posteņa brīvprātīgie apguva prasmes kā pareizi pieslēgties ūdens paņemšanas apakšzemes hidrantam, kā arī devās iepazīties ar VUGD Limbažu daļu.

VUGD Limbažu daļas vadītājs Arnis Banders norāda, ka brīvprātīgie ugunsdzēsēji ir liels atspaids VUGD ikdienas darbam un pats šo iniciatīvu atbalsta, kā arī līdz šim ir bijusi laba sadarbība ar citiem BUB posteņiem.

bub3