dejas4

Ar dejas dienām veltītām meistarklasēm ir noslēgusies ERASMUS+ projekta "Art and creativity to reactivate youth participation during/after COVID-19" partneru uzņemšana.

Projekta pirmā klātienes tikšanās notika pagājušā gada nogalē Spānijā, Quatro de Poblet pilsētā, Valensijas apgabalā. Limbaži tika izraudzīti par šī projekta partneru otrās vizītes tikšanās vietu. Projektā Latviju pārstāv Limbažu novada izglītības pārvalde un biedrība “LAUKKU” un organizācijas no Čehijas "Hodina H", Horvātijas "Kreaktiva", Valensijas, Spānijas Quart de Poblet pašvaldība, Spānijas NVO "Efecto Kuleshov".

Vizīte tika atklāta ar tikšanos Limbažu novada pašvaldībā ar tās priekšsēdētāju Dagni Straubergu, kurā bija iespēja iepazīt pašvaldības darbu COVID-19 laikā un uzzināt par projektu nozīmi novadā. Vizītes beigās notika kopīga fotografēšanās un pēcāk došanās uz Salacgrīvu uz Limbažu novada Izglītības pārvaldes jaunatnes politikas īstenošanas vietu, Salacgrīvas Jauniešu un Uzņēmējdarbības centru "Bāka" , kurā partneroragnizāciju starpā notika dalīšanās ar labās prakses piemēriem darbā ar jaunatni un dažādu metožu prezentēšana.

Tālāk dienas gaitā viesiem bija iespēja iepazīt Salacgrīvu, apmeklēt Latvijas mākslas skolu izstādes atklāšanu Salacgrīvas kultūras centrā, ielūkoties “Brīvajā vilnī”, paviesoties uz “Buras” jumta un doties apskatīt Ainažu molu, kur viesi izmantoja iespēju uzņemt fotogrāfijas uz Latvijas-Igaunijas robežas. Pēc aktivitātēm vakars iesākās ar partneru oficiālajām vakariņām, kuru laikā tika pārrunāta turpmākā sadarbība un pārskatīts līdz šim projektā paveiktais. Diena noslēdzās dodoties atpakaļ uz Limbažiem, kur notika dejai veltītu īsfilmu skatīšanās, diskusijas un ziedojumu vākšana Ukrainas atbalstam.

Tā kā šīs vizītes laikā iekrita diena, kad pasaulē atzīmēja starptautisko deju dienu, partneri no "LAUKKU" arī nākamajā dienā bija īstenojuši atvērtus dejas mākslas un socializēšanās pasākumus gan jauniešiem, gan ik vienam interesentam. Ieplānotās aktivitātes aicināja iepazīt dejas mākslas nozīmību ikdienas gaitās, tās saikni ar emocijām un veselīgu dzīvesveidu. Meistarklasēs akcents tika likts uz dejas mijiedarbību uz cilvēku, komunikāciju un labsajūtu. Pēc izkustēšanās un kopīgām pusdienām, sekoja pastaiga pa Limbažiem, apskatot skaistākās pilsētas vietas.

Projekta norisi Limbažos finansiāli atbalstīja Erasmus+ KA227 programma un Limbažu novada dome. Noslēdzošā projekta partneru tikšanās paredzēta 2022. gada rudenī, Čehijā.

dejas4