kultura1

Janvārī darbu uzsākusi jaunā Kultūras pārvalde, kas tikusi atdalīta no Izglītības pārvaldes. Par tās vadītāju izvēlēta Evija Keisele.

Evija jau paspējusi organizēt vairākas tikšanās: ar novada kultūras un tautas namu/centru vadītājiem, ar muzeju direktoriem un bibliotēku vadītājiem. Mērķis esot bijis iepazīties “vaigā” un apjaust komandu. Kultūras pārvaldes vadītāja atzīst: “Ar vārdu “komanda” es domāju pilnībā visus novada kultūras darbiniekus. Man bija ļoti svarīgs šis ieraudzīšanas un sajušanas process. Pēcgarša ir ļoti laba. Mums ir bagātīgs kultūras mantojums un amatiermākslas resurss. Vēlos visus šos mazos zobratiņus iedarbināt kopējā mehānismā. Vēlu mums visiem izdošanos.”

Kā viens no pirmajiem uzdevumiem Kultūras pārvaldes vadītāja definē – kopēja

Limbažu novada kultūras kartes izveide, lai saprastu novada kultūras resursus. Šādu rīku plānots ieviest arī digitāli, lai tas būtu pieejams ikvienam.

Tikšanās reizēs Evija bija ietinusi kamolos īpašu vēstījumu un viens no tiem skanēja tā – atcerēties, ka mūsdienu attīstītajā un tehnoloģijām bagātajā sabiedrībā, visvērtīgākās prasmes ir cilvēcība un empātija.

Nākotnē Kultūras pārvaldes vadītāja vēlētos apjaust kopienas iedzīvotāju viedokli par aktivitātēm.

Pārvaldē darbojas arī kultūras metodiķe Mārīte Saulīte un “Limbaži 800” projektu vadītājs Edžus Arums un Solvita Kukanovska, kā lietvede-projektu vadītāja.

Informāciju sagatavoja: Ieva Aruma

Limbažu novada pašvaldības