Dīķis nav atkritumu izgāztuve!

Aizvadītajā nedēļā Limbažu novada pašvaldība no kāda Limbažu iedzīvotāja saņēma informāciju, ka gravā aiz Cēsu ielas garāžām izveidota atkritumu izgāztuve. Limbažu pilsētas un pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļa nekavējoties reaģēja un uzsāka šīs teritorijas sakopšanu, tomēr skaidrs, ka atkritumi tur nerādās vienas dienas laikā. Kopš 9. aprīļa no šīs teritorijas salasīti un izvesti jau vairāk kā 60 maisi ar atkritumiem. Tiem iedzīvotājiem, kuriem rūp sakopta un tīra apkārtējā vide, nebūtu gadu no gada jāvāc citu atstātie atkritumi. Katram pašam jārūpējas, lai tie nonāk īstajā vietā – atkritumu konteinerā. Limbažos jau daudzus gadus Mazā Noliktavu ielā 3 darbojas ZAAO eko laukums kur iespējams bez maksas nodot pudeļu stiklu, kartonu, polietilēnu, PET pudeles, metālu, eļļas, riepas u.c., kā arī iegādāties dažāda veida atkritumu maisus, sevis radīto atkritumu savākšanai.

Video novērošanas kameras uzstādīšana būtu labs risinājums, lai vides piesārņotājus varētu saukt pie administratīvās atbildības un likt izgāztos atkritumus savākt. Tomēr Cēsu ielas garāžu masīvs nav vienīgā vieta, kur šāda aina paveras. Atkritumi nelegāli tiek izmesti arī daudzviet citur novada teritorijā - mežos, pamestās garāžās, pat pieturvietās. Un visās šajās vietās video novērošanas kameras uzstādīt nav iespējams. Tādēļ lūdzam, ja redzat, ka kāds izmet atkritumus tam neparedzētā vietā, informējiet par to Limbažu novada pašvaldības policiju pa mob. tālr. 22017882.

Pateicamies vērīgajiem iedzīvotājiem, kuri šādas lietas piefiskē un informē par to Limbažu novada pašvaldību!

Dīķis nav atkritumu izgāztuve!

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste