Seminārs

20. septembrī Limbažos notika Rīgas reģionālais seminārs. To atklāja Rīgas plānošanas reģiona attīstības padomes loceklis, Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers, kurš akcentēja pieaugušo izglītības nozīmi un īsā prezentācijā iepazīstināja semināra dalībniekus ar Limbažu novadu.

Par aktuāliem pieaugušo neformālās izglītības jautājumiem prezentācijas sniedza Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītājas vietniece, Licencēšanas un reģistru departamenta direktore Andra Šenberga, Profesionālās izglītības kompetences centra “Rīgas Valsts tehnikums” direktore Dagnija Vanaga, Latvijas Bibliotekāru biedrības priekšsēdētāja Kristīne Pabērza un IZM projekta “Nacionālie koordinatori Eiropas programmas īstenošanai pieaugušo izglītības jomā” komunikāciju koordinatore Daina Jāņkalne.

Semināra dalībnieki diskutēja par neformālās pieaugušo izglītības pakalpojuma iepirkuma kvalitātes kritērijiem, prasībām neformālās  izglītības pakalpojumu sniedzējam, pakalpojuma izvērtēšanu atbilstoši plānotajiem mērķiem un neformālās izglītības atzīšanas procedūras pilnveidošanas iespējas. Priekšlikumi tiks iesniegti IZM projekta vadībai.

Semināra dalībniekiem bija iespēja video tiešsaistē piedalīties Latvijas Pašvaldību savienības Izglītības un kultūras komitejas sēdē par pieaugušo izglītību, kā arī praktiskā nodarbībā iepazīt pieaugušo izglītības e-platformu EPALE.