Limbažu novada pašvaldība masveida vakcinācijas centru ierosinājusi veidot arī Limbažos
Nedēļas sākumā Veselības ministrija publicēja karti ar pašvaldībām, kurās izveidoti masveida vakcinācijas centri. Masveida vakcinācijas centri tiek veidoti trijos līmeņos – Rīgā, Latvijas lielajās pilsētās un tajās pašvaldībās, kurās iedzīvotāju skaits ir lielāks kā 30 000, ņemot vērā mobilitāti un ģeogrāfisko pārklājumu. Lai gan Limbažu novada iedzīvotāju skaits neatbilst izstrādātajiem kritērijiem, Limbažu novada pašvaldība jau februārī vērsās pie Vakcinācijas biroja ar lūgumu šādu centru veidot arī Limbažos.

Kā norādīja Limbažu novada pašvaldības Domes priekšsēdētāja vietniece Ineta Zariņa, Latvijas Pašvaldību savienība katru nedēļu organizē tikšanos starp pašvaldībām un Vakcinācijas biroju, kurā pārrunā aktualitātes par turpmāko rīcību masu vakcinācijas centru izveidē pilsētās un novados. Jaunākā informācija ir tāda, ka arī Limbažos tiek apsvērts veidot vakcinācijas centru. Limbažu novada pašvaldība jau izrādījusi gatavību sadarboties ar SIA “Limbažu slimnīca” un vakcinācijas centru veidot Limbažu kultūras nama telpās, jo tajās ir iespēja nodrošināt iedzīvotāju plūsmu, atbilstoši epidemioloģiskās drošības prasībām.
Limbažu novads sākotnēji netika iekļauts masveida vakcinācijas centru kartē, jo mūsu novadā ir ļoti labas un aktīvas ģimenes ārstu prakses, kas iesaistās šajā procesā, kā arī Limbažu slimnīcā ir izveidots vakcinācijas kabinets un nepieciešamības gadījumā tiek organizēta izbraukumu vakcinācija. Šobrīd lielākā problēma nav jaudas vai vakcinācijas centra trūkums Limbažos, bet gan pašu vakcīnu trūkums. Tiklīdz būs pieejamas vakcīnas, Limbažu novada pašvaldība veiks visus nepieciešamos priekšdarbus, lai vakcinēšanās būtu pieejama pēc iespējas lielākam iedzīvotāju skaitam.

Aicinām Limbažu novada iedzīvotājus pieteikties Covid-19 vakcīnai vietnē www.manavakacina.lv, pa tālruni 8989 vai pie sava ģimenes ārsta. Jau šobrīd vietnē manavakcina.lv var norādīt vēlamo vakcinēšanās vietu. Plānots, ka no 19. aprīļa šajā vietnē varēs norādīt arī vēlamo vakcinēšanās datumu un laiku.

Līdz šim prioritāri tiek vakcinēti seniori un personas ar hroniskām slimībām, kā arī personas, kurām tiek veiktas nopietnas medicīniskas manipulācijas. Plānots, ka sākot ar 12. aprīli tiks uzsākta arī pedagogu vakcinācija. Aicinām sekot līdzi informācijai!

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Attēls ņemts no Veselības ministrijas tīmekļa vietnes.