Limbažu novada pašvaldība uzdod nekavējoties risināt situāciju attiecībā uz smaku, kas rodas AS ‘’Limbažu siers’’ darbības rezultātā

25. martā Limbažu novada pašvaldības vadība tikās ar AS “Limbažu siers” pārstāvjiem, lai rastu iespējami ātru risinājumu situācijai attiecībā uz smaku, kas rodas uzņēmuma darbības rezultātā. Kā skaidroja AS “Limbažu siers” pārstāvji, tā esot tehniska kļūda, ar ko uzņēmums nebija rēķinājies. Šāda situācija radusies, jo, veicot notekūdeņu attīrīšanas iekārtu darbības uzlabošanas pasākumus, projektētāji nebija paredzējuši iekārtas smaku emisijas samazināšanai. Pašlaik tiek meklētāji risinājumi attīrīšanas iekārtu nosegšanai ar pārsegu un smaku mazinošu iekārtu uzstādīšanai.

Uzņēmuma pārstāvji atvainojās Limbažu pilsētas iedzīvotājiem un pašvaldībai par sagādātajām neērtībām un sola, vēlākais līdz vasaras sākumam, radušos situāciju atrisināt.
Limbažu novada pašvaldība sekos līdzi ražošanas notekūdeņu priekšattīrīšanas procesam un tam, lai netiktu traucēta ne Limbažu pilsētas komunālo notekūdeņu attīrīšanas iekārtu darbība, ne Limbažu pilsētas iedzīvotāju labsajūta. Arī Valsts vides dienesta Vidzemes reģionālā vides pārvalde iepriekš norādījusi, ka šim uzņēmumam pievērsīs pastiprinātu uzmanību un uzraudzību.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste