Ir notikusi pirmā Pieaugušo izglītības pārvaldības padomes (PIPP) sēde. PIPP ir izveidota, lai valstī nodrošinātu Pieaugušo izglītības pārvaldības modeļa ieviešanas plānā 2016.-2020.gadam paredzēto pasākumu koordināciju un ieviešanas procesa uzraudzību.

PIPP vada IZM valsts sekretāre L. Lejiņa, un tajā pārstāvētas ministrijas, darba devēji, arodbiedrības, izglītotāji, reģioni. Pirmajā PIPP sanāksmē tika pieņemti būtiski lēmumi ESF projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” īstenošanā.

Lemjot par pirmreizējo piedāvājumu, kā prioritāras noteiktas 4 nozares:

• Būvniecība,
  • Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas,
  • Kokrūpniecība,
  • Metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības.

Tas nozīmē, ka visās pārējās nozarēs, kurās pašvaldības bija iesniegušas mācību vajadzību pieteikumu, sākotnēji mācību iespējas nebūs pieejamas. Tā kā projekts tiks īstenots līdz 2020.gadam, pirmajam uzsaukumam sekos vēl viens vai vairāki, kuros tiks noteiktas citas prioritārās nozares. Attiecībā uz 4 prioritārajām nozarēm tika nolemts, ka nozaru ekspertu padomes mēneša laikā sagatavo nozarei aktuālo profesiju un mācību programmu sarakstu, kurš tiks skatīts un apstiprināts nākamajā PIPP sēdē.

Aicinu novada uzņēmējus, kuriem ir aktuālas mācības minētajās nozarēs, sazināties ar nozaru asociācijām, lai precizētu savas vajadzības. Ja nepieciešama palīdzība, varat vērsties pašvaldībā pie uzņēmējdarbības konsultanta Agra Vēvera. Tad kopīgi centīsimies rast labāko risinājumu. Izvērstāka informācija būs pēc Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētā semināra.