Kopš valstī ir izsludināts ārkārtas stāvoklis, mācības gan vispārizglītojošajās skolās, gan profesionālās, augstākās un citās izglītības iestādēs, kas nodrošina pieaugušo izglītību, notiek attālināti.

Ir apkopota pieredze, kā Latvijas reģionos ārkārtas situācijā pieaugušie izglītojas attālināti. To var iepazīt pieaugušo izglītības platformā EPALE, sadaļā „Emuārs”.

Pašreizējā situācijā lielāka vērība tiek veltīta ikdienas jeb informālajai izglītībai. Internetā ir atrodami arī piedāvājumi gūt zināšanas bez maksas, piemēram, videomācības iesācējiem piedāvā portāls VISMA.LV. Par visdažādākajām tēmām 12 lekcijas varam atrast LU mācību platformā LU OPEN MINDED (openminded.lv).Tur ir gan padomi konstruktīvai bērnu mediju lietošanas paradumu veidošanai, gan tēmas par kritiskās domāšanas veidošanu, ekonomiku, seksualitāti sabiedrībā u.c.

Daudz plašāks piedāvājums bezmaksas lekcijām ir svešvalodās. Populārākais ir portāls “Coursera.org”, kur angļu valodā kursus piedāvā pasaules lielākās un prestižākās universitātes.

Beidzas ESF projekta „Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” 4. kārta. Par mūspuses ļaužu interesēm un iesaisti programmās informācija jau bijusi. Ārkārtas situācijā limbažnieki, kuri apguva 80 stundu programmu „Sanitāro iekārtu montēšana, apkope un remonts”, ko minētajā projektā īstenoja mācību centrs BUTS, mācības marta beigās beidza attālināti.

Par nākamo, nu jau pēc kārtas piekto, ESF projekta „Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” kārtu 26. martā lēma Pieaugušo izglītības pārvaldības padome (PIPP). Pieņemts lēmums, ka nākamajā kārtā netiks īstenotas neformālās izglītības programmas. Tas diemžēl mūsu novada ļaudīm šajā projektā vēl vairāk varētu samazināt izglītības pieejamību.

Šobrīd informācija vēsta, ka izglītības iestādes piedāvājumus varēs iesniegt līdz maija beigām. Jūnijā tie tiks izvērtēti, un aptuveni no jūlija vidus iedzīvotāji varēs pieteikties mācībām. Laiks rādīs, kādas mācību formas un metodes tad galvenokārt varēsim izmantot.