Skultes pagasta pievienošanu Saulkrastu novadam atzīst par neatbilstošu Satversmei

Šodien, 12. martā plkst. 13.00, Satversmes tiesa pasludināja nolēmumu lietā par administratīvi teritoriālās reformas atbilstību Satversmei un Eiropas Vietējo pašvaldību hartai pēc Limbažu un Ikšķiles novadu domju pieteikumiem lietā Nr. 2020-37-0106 “Par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pielikuma “Administratīvās teritorijas, to administratīvie centri un teritoriālā iedalījuma vienības” 28.2., 28.19. un 35.4. apakšpunkta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 1. un 101. pantam, Eiropas vietējo pašvaldību hartas 4. panta trešajai un sestajai daļai, kā arī 5. pantam”.
Satversmes tiesa atzina Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pielikuma "Administratīvās teritorijas, to administratīvie centri un teritoriālā iedalījuma vienības" 35.4 apakšpunktu, kas noteic, ka Saulkrastu novadā ietilpst Skultes pagasts, par neatbilstošu Satversmes 1. un 101. pantam.

Pārējie apstrīdētie šī pielikuma apakšpunkti tika atzīti par atbilstošiem Satversmei un Eiropas vietējo pašvaldību hartai.
Limbažu novada pašvaldības Domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers: Limbažu novads Satversmes tiesas lēmumu gaidīja ar lielu satraukumu. Esam gandarīti, ka Satversmes tiesa mūs sadzirdēja un ņēma vērā visus aspektus lemjot, ka Skultes pagasts ir piekritīgs Limbažu novadam un nebija iekļaujams Saulkrastu novadā. Paldies mūsu novada iedzīvotājiem, kuri ir devuši spēku un atbalstījuši šajā garajā, ilgajā procesā, cīnoties par Skultes pagasta saglabāšanu Limbažu novadā. Gaidām Satversmes tiesas organizēto preses konferenci un skatīsimies, kā šis lēmums atsauksies uz Limbažu novada pašvaldību nākotnē.

Plašāka informācija: https://www.satv.tiesa.gov.lv/press-release/ikskiles-novada-apvienosana-ar-ogres-novadu-atbilst-satversmei-skultes-pagasta-ieklausana-saulkrastu-novada-neatbilst-satversmei/

Informāciju ievietoja:
Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste