foto

17. novembrī, Latvijas Valsts svētkiem veltītu sarīkojumu laikā, Limbažu novadā pasniegti pirmie pašvaldības apbalvojumi Goda novadniekam, Gada cilvēkiem, piešķirti Atzinības un Pateicības raksti līdzcilvēkiem par ieguldījumu Limbažu novada attīstībā un atpazīstamībā.

Salacgrīvas kultūras centrā klātesošos uzrunāja Limbažu novada pašvaldības priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, uzsverot, ka, neskatoties uz visām grūtībām, kas bijušas un kas vēl priekšā, mums ir izdevies būt stipriem. Mēs varam pacelt galvas stalti, jo tiekam pāri grūtībām nevis, stāvot klusi malā, bet palīdzot un rūpējoties arī par tiem, kuriem iet vēl grūtāk, atbalstot tos, kuri cīnās par savu brīvību un tos, kuri palikuši bez savām mājām. Un ne tikai varoņdarbi tiek pamanīti, arī ikdienas darbs, kas darīts ne tikai savā labā, bet arī citu dēļ, ir iemesls, kāpēc Latvijas Valsts svētku dienās mēs sakām paldies tiem, kuru darbi ir pamanīti un novērtēti no līdzcilvēkiem.

Salacgrīvas kultūras centra vadītāja Pārsla Dzērve atkāja, ka, apvienojoties novadiem, ir tikusi saglabāta Salacgrīvas novadā iedibinātā tradīcija - Gada un Goda cilvēkiem dāvināt zivs formas vitrāžu, ar domu tās iekarināt logos, lai vairotu labā atpazīstamību.

Par atbalstu akustiskās mūzikas festivālam “Sudraba kaija”, aktīvu un radošu dalību kopš festivāla dibināšanas 2012. gadā, un tā popularizēšanu Latvijas mērogā visaugstākais apbalvojums “Goda novadnieks” piešķirts latviešu komponistam un mūziķim Valtam Pūcem.

Godinot tos, kuri vairāku gadu garumā pašaizliedzīgi strādājuši Limbažu novada un tā pilsētu, pagastu labā, Salacgrīvā tika pasniegti arī “Gada cilvēks” apbalvojumi. Salacgrīvas pilsētā par pašaizliedzīgu darbu Salacgrīvas vidusskolas labā, atbalstu pedagogiem un skolēnu iesaisti svinīgi sveica Salacgrīvas vidusskolas direktora pienākumu izpildītāju Ivetu Kupču un par Salacas upes apsaimniekošanu un zivju resursu sargāšanu “Gada cilvēks” Salacgrīvas pagastā apbalvojums piešķirts makšķernieku kluba “Salackrasti” valdes loceklim Atim Apelim.

Atzinības raksti piešķirti Gunitai Bisniecei par atbalsta sniegšanu ukraiņu ģimenēm, Ievai Alpai-Eizenbergai par aktīvu iesaisti pasākumu organizēšanā un atbalsta sniegšanu ukraiņu ģimenēm un Ingai Kalniņai par ieguldījumu Salacgrīvas apvienības iedzīvotāju veselības aprūpē.

D. Straubergs sarīkojuma laikā, sveicot svētkos klātesošos, ikvienu tālienē un tos, kuri vēlējās, bet dažādu iemeslu dēļ nevarēja būt klātesoši, citēja sešgadīgas meitenes novēlējumu savai valstij: “Latvija ir mūsu valsts, mūsu zeme. Man tā ir svarīga valsts, kurai dzimšanas dienā novēlu labu uzvedību, balonus, ražu un veselīgu ēdienu.”

Koncertā ar jaunu deju programmu uzstājās tautas deju ansamblis un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Teiksma”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vēveri”, bērnu deju ansamblis “Teiksmiņa” un tautas deju ansamblis “Teiksmas studija”. Pēc svinīgā pasākuma un koncerta dalībnieki un klātesošie svinīgi sveica Jāni Ērgli, TDA “Teiksma” māksliniecisko vadītāju, kuram Latvijas Valsts svētku sarīkojuma laikā Salacgrīvā apritēja 60 gadu jubileja.

foto